Tag: кекси

Десерти

Брзи чоколадни кекси

Колачиња со врвен вкус, а многу едноставни за подготовка. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Десерти

Немате време за колач: Подгответе ги најубавите кекси за 15 минути

Немате доволно време за подготовка на колач, со овие едноставни кекси ќе го скратите времето. Се подготвуваат за 15 минути, а вкусот воодушевува! Послужете и уживајте! Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги […]

Десерти

Тестото лесно се прави – Рецепт за кекси со вкус на портокал и цимет

Вкусни и слатки кекси кои едвај ќе дочекате да ги пробате. Еве ги состојките и начинот на подготовката: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Десерти

Колачи готови за 15 минути – Рецепт за сите генерации

Направете мали и вкусни, но и здрави кекси за целото семејство. Уживајте во овој вкусен десерт за сите генерации 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]

Десерти

Најбрзите чоколадни кекси

Колачиња со врвен вкус – многу едноставни за подготовка! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Десерти

Едноставни и вкусни – кокос кекси

Исклучително едноставен рецеп со состојки кои воглавно веќе ги имате во кујната. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Видео, Десерти

Домашни чајни кекси кои ќе ги обожавате!

Домашно слатко печиво, секогаш повкусно од купечкото, а се подготвува многу брзо и едноставно!   Сите детали за подготовка на овие вкусни кекси погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Десерти

Крцкави кекси со ореви

Идеален десерт за вечерно дружење со топло чоколадо и добар филм   Уживајте! Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Видео, Десерти

Убавината е во едноставните нешта: Кекси колачиња по најдобар рецепт

Направете вкусни ситни кекси колачиња. Брзо се прават а видеото на Шерпица ќе ви ја покаже постапката, како и потребните намирници. Добар апетит!   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Десерти

ПРЕСКОКНУВАТЕ ДОРУЧЕК? Направете здрави кекси за носење на работа!

Не сте единствени ако ви се случува несвесно да прескокнете доручек и на пладне да почувствувате слабост. Не мора да ви повторуваме дека не е добра навика и дека под итно морате да се менувате. За почеток обидете се со кекси кои можете да ги подготвите дома и да ги […]