Tag: кашлица

Препораки

Ја победува и најсилната кашлица – Домашен лек со банани

Направете си сами домашна смеса за кашлица и бронхит. Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: […]

Препораки

Лек за најсилна кашлица – помага и за бронхит

Направете природен лек кој ја победува најтешката кашлица. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Повеќе

Најдобриот лек за кашлица: Направете го сами од состојки кои ги имате во кујна

Со природни состојки направете сируп кој ќе ви помогне да се решите од кашлицата. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. […]

Препораки

Ви треба само кромид – направете најмоќен сируп против кашлица

За да не ве боли грло, направете моќен домашен чај. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Исчистете ги бигорот и мувлата од машина Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Направете природен освежувач за воздух […]

Препораки

Сируп за кашлица кој делува од првиот ден – ова се точни мерки за деца и возрасни

Направете вкусен сируп за кашлица, кој делува брзо и ефикасно.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според […]

Препораки

За грип, кашлица и проблеми со дишењето – домашен и вкусен антибиотик

Направете домашен лек за настинка, кашлица и за проблеми со дишењето. Ви требаат 2,5 дл. сок од морков направен во соковник, 2 лажички мед и малку вода. Се вари сокот со мед на оган и се става малку вода да се разреди. Се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за […]

Повеќе

Сируп кој лечи кашлица за еден ден: Потребни ви се само 2 состојки

Со помош на овој рецепт ќе се решите од кашлицата за само 24 часа! Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници. […]

Повеќе

Домашен сируп кој лечи кашлица – едноставен рецепт

Главоболка, температура и кашлица се најчестите симптоми на досадните вируси… но, најдобро ќе биде да започнете да го земате домашниот сируп кој ќе ве спаси. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги […]

Препораки

Домашен сируп кој ја победува и најсилната кашлица – готов за 15 минути

Направете сируп за кашлица дома од ловор. Ви требаат шест листови ловор, 2,5 децилитри вода, 6 лажици шеќер и 1 лимон. Се вари водата и се додава ловор. Се варат околу 10 минути, а потоа се вадат листовите, се става шеќер и исцеден лимон. Се меша и се чека да […]

Повеќе

Природен лек: Веќе нема да ве мачи кашлица и бронхитис

Во овој период од годината многумина од нас добиваат некоја вирусна или бактериска инфекција. Често се среќаваме со разни воспаленија, бронхитис и кашлица, а често опоравувањето трае долго. Но, за овие порблеми постојат природни лекови, кои ќе се изборат со болеста. А еве и еден рецепт: Згответе 250 мл млеко,потоа […]