Tag: кашкавал

Видео, Главни јадења, Предјадења

Компир вулкан: Феноменален специјалитет кој досега сигурно не сте го пробале (Видео)

Подготовката на ова јадење е многу едноставна: потребни ви се полуварени компири (во лушпа) од кои ќе ја издлабите средината, потоа во нив ставете по парче кашкавал и обмотајте со шунка или месната сланина, како што е прикажано во видеото. Компирите се печат на температура од 200 степени околу половина […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Шведски компир запечен со кашкавал и шунка: Не може да се опише, мора да се проба

Најдобар прилог кој можете да го послужите со било кое јадење… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења

Брз ручек по работа: Ролнички со тиквички, кашкавал и шунка

Направете вкусен ручек или мезе со тиквички и кашкавал. Нешто брзо, лесно и вкусно.     Повеќе вести на Готви.мк: Ред тиквички, шунка – деликатес кој крчка Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења

Ролнички со кашкавал во тава – се топи и тече, деликатес на денот

Направете вкусни домашни ролнички со кашкавал. Неодолив деликатес: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми      

Главни јадења

Мирисот ќе мами: Лудило од вкус за сите љубители на печурки

Направете вкусно и брзо јадење со печурки кои мамат со мирисот. Ова е рецептот:     Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Видео, Главни јадења

Полнети пилешки ролни за вистински гурмани (Видео)

Пилешкото можеме да го подготвуваме на многу начини. За сите љубители на добар залак ролованото пилешко е еден од омилените кулинарски специјалитети. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен […]

Предјадења

Тиганици со кашкавал и сирење – брз рецепт, не впива многу масло, ќе замириса маалото

Направете ги најмеките тиганици кои ќе ви останат во сеќавање. Брзо и лесно, ова е рецептот: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми      

Главни јадења, Деликатеси

Деликатес кој крцка: Ред тиквички, шунка и кашкавал

Ако сакате деликатес за ручек, ова е рецепт за вас.Лесно е и брзо.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Meat, Главни јадења

Полнети ќофтиња од кои тече кашкавал на сите страни – деликатесен ручек

Вкусен ручек со месо и кашкавал кој тече на сите страни кога ќе пресечете парче. Направете домашни полнети ќофтиња.       Повеќе на Готви.мк: Фантастично ќофте со компири ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни […]

Meat, Главни јадења, Деликатеси

Посебна мусака: Бешамел и растопен кашкавал кој тече од сите страни, прав деликатес

Направете посебен рецепт за мусака која сите ќе ја јадат дома со сласт.Ова е рецептот кој не чини многу:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко