Tag: испукани

Tips & Tricks

Ставете кора од лимон во чорапите пред спиење – Ќе решите голем проблем преку ноќ

Проблемот со испукани пети може лесно и брзо да биде решен. Ви треба само лимон кој ќе го ставите во чорапите. Исечете еден лимон на половина, исцедете го сокот и оставете ја само кората. Оставете ја лимоновата кора на петата, па ставете чорап. Нека стои еден час или најубаво е […]

Препораки

Испукани и болни усни се честа појава во зима – Имаме решение за три минути

Испуканите и болни усни не се реткост во зима, особено кога температурите се ниски. Секако, освен што не изгледаат убаво, испуканите усни знаат да болат, но кујната крие корисно решение за овој проблем. Потребна ви е кесичка чај од камилица. Потопете ја во врела вода, нека се подолади, па ставете […]

Повеќе, Препораки

Мелем за испукани и болни пети – Помага една намирница од кујната

Ако имате проблем со болни и испукани пети, тогаш решението е во кујната. Сè што ви треба е маслиново масло. Земете со прстите малку маслиново масло и нанесете го на петите, па размачкајте нежно за да се впие. Правете го ова навечер, па облечете чорапи и оставете да делува преку […]