Tag: идеја

Главни јадења, Деликатеси

Вкусна пита со компир – Лесна и мека, рецепт за брз ручек на трпеза

Направете вкусна пита со компир која е толку мека што се топи во уста, а има неодолив вкус. Прочитајте ги состојките и начинот на подготовка: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Меко, топло, вкусно: Полжав пита Пита на стар начин со тиква Посна пита со ориз и праз Домашна пита каква […]

Главни јадења

Рецепт за спанаќ со кој ќе го обожаваат и децата

Направете вкусен спанаќ со кремава текстура кој ќе го сакаат и вашите деца. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Корпички со спанаќ Макарони со сирење, спанаќ и шунка Нема повкусни: Тестенини со спанаќ Бурек со спанаќ на старински начин Вкусен ролат од спанаќ Чорба од спанаќ идеална за есента

Главни јадења

Компир на нов начин – Вкусен и брз ручек

Доколку сакате да ја промените вообичаената подготовка на компир, имаме нов специјалитет за вас. Ова е рецепт за вкусен компир деликатес. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир […]

Деликатеси, Десерти

Деликатесни бомбици – Толку се вкусни, ги обожаваат децата, но и возрасните

Направете посебен рецепт, бомбици од грав со неверојатен вкус. Можеби ќе ви делува доста различно, но ова е рецепт кој вреди да го пробате. Ова е сè што ви треба, како и начинот на подготовка: На здравје! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со […]

Повеќе

Сос кој одлично оди со месо – Пробајте нешто ново

Вкусен сос кој е одличен прилог со месо или некој друг оброк. Збогатете ги јадењата во вашиот дом. Еве ги рецептот и начинот на подготовката: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли во сос од кромид Тартар […]

Главни јадења, Деликатеси

Сте пробале разни деликатеси, но не и ова: Гибаница со пилешко и тиквички

Постојат многу рецепти за гибаница, но дали сте го пробале и овој? Омилениот вкус збогатете го со тиквички и пилешко. Еве го рецептот за ручекот за сите сетила: Уживајте 🙂 Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Оригинален рецепт за гибаница со сирење и кајмак Брза похована гибаница Гибаница од само три состојки […]

Десерти

Божиќен куглоф – Време е за празничната магија и вкусни десерти

Потребни ви се околу 45 минути за да направите вкусен куглоф за Божиќ во вашата кујна. Овој десерт има вкусна арома и ноти на портокал. Ова е сè што ви е потребно: Имајте среќни и вкусни празници! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со […]

Предјадења

Омлет со туна за почеток на денот – Една состојка целосно го менува вкусот

Направете вкусен омлет за појадок. Овој оброк ќе ве држи сити подолго време. Ова се состојките и подготовката: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени јајца со сос Сакате совршено пржени […]

Главни јадења, Деликатеси

Дали го знаете овој вкусен рецепт за ориз со пилешко?

Пилешко месо е присутно на трпезите, но деликатес спремен на ваков начин е навистина уживање за сите сетила. Ова е рецептот за највкусната тава со ориз: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ќе блеснат на новогодишната елка – Со портокали до најубава новогодишна декорација (Видео)

За магично украсување за Нова Година доволно е да одите во маркет, да купите неколку портокали и да ги испечете. На овој начин ќе добиете интересни декорации, лампиони и украси. Исечете неколку портокали на кругови со кората, ставете ги на плех за печење со хартија, ставете ги кратко во загреана […]