Tag: идеја

Главни јадења, Деликатеси

Се прелева сирење, кашкавал и бешамел – Деликатесен ручек за 30 минути

Направете вкусна ручек идеја по рецепт кој ќе рашири неверојатна арома во домот. Сите едвај ќе дочекаат да го вкусат овој специјалитет. Ова е рецептот: Може да го послужите и со брзи домашни фурнарини. Пријатно јадење! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тиквички со посебен шмек Сос со тиквички Гибаница со тиквички Пиперки […]

Главни јадења, Деликатеси

Растопен компир: Деликатес кој ќе ви стане поомилен од пржените компирчиња

Направете нешто ново, вкусно и брзо со компири. Навистина одличен деликатес и ќе ви стане едно од омилените јадења. Ви требаат само компири, загрејана рерна на 250 степени, и да ја поставите решетката во шпоретот на средна висина. Врелата рерна на компирот ќе му даде златна боја, ќе го направи […]

Главни јадења

Ако сакате промена од вообичаените ручеци: Поховани пиперки со богат фил

Ако сакате промена од секојдневните оброци, имаме нешто посебно и вкусно за вас. Направете поховани пиперки со богат фил. Ова е рецептот: СОВЕТ: Ставете ги пиперките да се пржат, откако добро ќе се загрее маслото, па намалете ја малку јачината за да не изгорат. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со […]

Главни јадења

Полнети пиперки на посебен начин – Рецепт со кој наместо месо, ќе употребите сирење

Направете деликатес со пиперки и сирење, кој е лесен и со неодолив шмек. Еве го рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки полнети со зелка Домашни пиперки во павлака Полнети пиперки со пилешки гради Полнети пиперки на босански начин Полнети пиперки со […]

Главни јадења, Посно и веге

Пита која една состојка ја прави различна од сите други рецепти

Направете вкусна и богата пита која со една состојка се разликува од другите рецепти, но ќе ви стане омилена. Ова е рецептот за пита со ореви во тестото: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ова е тајната на совршена домашна пита: Тајната не е во корите, туку… Брза пита со готови […]

Десерти

Наместо бомбици и ролати – Нов вкусен рецепт за десерт

Ако сакате промена од вообичаени десерти, пробајте нешто овошно, а толку вкусно и посебно. Комбинација на кисело и слатко, а се прави по овој рецепт:  Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Колачи за 15 минути Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од […]

Главни јадења

Богат ручек полн со витамин Ц – Рецепт кој брзо се подготвува

За да направите вкусно, богато и хранливо јадење не ви требаат премногу пари. Во сезоната на киселата зелка која е здрава и полна витамини, ви требаат само неколку додатоци: Еве како да го направите овој богат ручек за целото семејство: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тарана со колбаси Потпечени компири […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Ако ви е доста од месо, тестенини и чорби: Нова ручек идеја која не дебелее

Направете вкусен ручек со компир и блитва, кој е посен и многу брз. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки со богат […]

Главни јадења

Повкусни од оние со месо или тиквички: Највкусните плескавици се и најевтини

Направете вкусни плескавици или ќофтиња со пиперки. Многу се вкусни и брзо се прават.[ Еве го рецептот: ingredients title=”Состојки:”] 1 кг пиперки 2 јајца 3 лажици брашно 200 гр презла вегета [/ingredients] На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во […]

Главни јадења

Ред компир, ред фил: Идеја за вкусен ручек со неодолива арома

Направете нешто вкусно и необично за денешното мени: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки со богат фил Похован кромид со кашкавал – идеално мезе […]