Tag: идеја

Видео, Главни јадења

Повкусно од сарма и подварок: Зелка со сос и сувомеснато, ручек кој го сруши Интернетот

This is how to make vegetables delicious 😍👩🏼‍🍳👍🏻 (@tastyjapan) ❤ LIKE & TAG someone who would love this ❤ 〰〰 Follow 👉 @TheHungryFriends Follow 👉 @TheHungryFriends A post shared by Food 🍽 The Hungry Friends® (@thehungryfriends) on Aug 30, 2017 at 8:56am PDT Малку зелка, брашно, јајца, вода, сол, зеленчук […]

Видео, Главни јадења

Највкусниот и најевтин ручек од 3 состојки – светот полуде по него

На Јутјуб сеуште стојат видеата со лесни и евтини, а супер вкусни јадења од кулинарката и готвачка Клара, која почина, но нејзините рецепти го полудеа светот и никогаш нема да отидат во заборав.Ова е интересна идеја за брз, лесен и евтин ручек од врвната готвачка:           […]

Видео, Посно и веге

Шампињони во зеленчук – супер ручек идеја

Брзо, здраво, евтино и вкусно. Направете супер вкусен ручек со шампињони и многу зеленчук. Ова е се што ви треба и подготовката:   Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија На традиционален […]

Главни јадења

ЕВТИНА ИДЕЈА ЗА РУЧЕК: Крцкаво печен компир од рерна

Цело семејство ќе се радува на овој рецепт. Од компир никогаш доста, овој пат идејата генијална. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Деликатеси

Ќе заборавите на поховани зденки и кашкавал: ПОХОВАНИ ШАМПИЊОНИ – ДЕЛИКАТЕС

Направете нешто неверојатно вкусно, повкусно и од поховани зденки, кашкавал и кромид. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Видео, Главни јадења

Ни кафеаните не ги прават вака: Тиквици со еден додаток кој ги прави СОВРШЕНИ

Ако додадете малку лук и магдонос во похованите тиквици, рецептот ќе излезе совршен. Ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: […]

Видео, Повеќе

Земете ја четката и препуштете се: Најубавата идеја за велигденски јајца

Ова е дефинитивно најубава идеја за велигденски јазик. Земете четка, салфети и препуштете се на креативноста. Повеќе вести на Gotvi.mk: Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата […]

Салати

БОМБА СО ВИТАМИНИ, ЧИНИ 20 ДЕНАРИ: Салата со марула каква што не сте пробале!

Кога ќе се спомене марула, веднаш на памет ни паѓа зелена чинија полна здравје и витамини. Марулата е богата со омега три масни киселини, има протеини, витамини, и има минимално ниво на калории и масти.Овој зеленчук ги отстранува токсините од организмот, го одржува балансот на киселост во него, добар е за кожата […]

Видео, Главни јадења

ИДЕЈА ЗА РУЧЕК: Измеша пилешко, брокула и тестенини – доби деликатес

 Пилешко, тестенини и вкусен сос. Следното видео ќе ви покаже како со тестенини, месо и зеленчук да направите деликатес. Chicken Alfredo Baked Ziti! YUM! vc: @tiphero  Love Food? Follow us: @foodyfetish❣️ Snapchat : foodyfetish – Also follow: @diycreativez A post shared by @foodyfetish on Feb 12, 2017 at 3:05pm PST […]

Meat, Главни јадења

Тава со говедско месо во сос – боемски ручек

Ако сакате да имате вкусен ручек, и сте прав боем па сакате месо, тогаш ви нудиме тава со говедско во сос од павлака. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети […]