Tag: игра

Повеќе

Стобиранка прво извлекување – Дали се случил некаков пропуст или се работи за среќа?

Не запираат одгласите на социјалните медиуми, како и на дел од порталите за првото извлекување на Стобиранка. Кампањата за наградната игра на Витаминка, која со недели ја слушаме, гледаме и читаме на многу медиуми предизвика одредени сомневања помеѓу учесниците во неа. Некој преброја – 10 награди припаднале во рацете на […]

Видео

ВИДЕО: Ако имате пријател кој игра Покемон, ова е рецептот за вас

Сите знаеме дека Покемон е манијата која го збудале светот. Луѓето одат по улици и масовно ја играат играта. Па, доколку имате некој таков роднина или пријател, може да го задевате со супер вкусна торта направена по оваа игра. Погледнете го видеото што следи: ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – […]

Забава

Покемон за почетници: Еве како да ја инсталирате играта која го полуде светот

Играта „Pokemon GO” го полуде светот, а поради неа гејмерите конечно излегоа надвор. Еве како да ја инсталирате играта: За да ја инсталирате играта морате да ја инсталирате апликацијата но не од Play Store. Во подесувањата на вашиот телефон пронајдете ставката Security а во неа ”Unknown sources”,штиклирајте ја таа опција. […]