Tag: зелен

Препораки

За слабеење, реума, болки и намалување холестерол – една шолја кафе заменете со ова

Зелениот чај е вкусен и здрав, претставува цела ризница здравје и помага и за слабеење. Го намалува ризикот од тумор, со тоа што само две шолји на ден помагаат за да се намали ризикот за 18 отсто според истражувањата. Ги намалува и болките од реума и артритис, а го регулира […]

Tips & Tricks

Направете домашен регенератор за коса: За сјај, волумен и здравје од коренот

Направете си домашен моќен регенератор за коса, со само неколку состојки. Ви треба зелен чај кој е богат антиоксиданс и помага да се обноват фоликулите на вашата глава. Има витамин Е кој го поттикнува растот на косата и го успорува лачењето на жлездите одговорни за масната коса. Ви треба во […]

Видео, Повеќе

Зелен домат за највкусна зимница

Направете зимница од зелени домати, вкусно за вкусна зима.Ова е рецептот: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Препораки

Слабејте без диета и спортување: Една шолја на ден и нема да видите сало на себе

Ако сакате да го тргнете салото од критичните зони на телото, стомакот, задникот и бутовите, се што ви треба не се напорни вежби, туку само една напивка. Зелениот чај може да доведе до значителни позитивни ефекти за неколку месеци, секако со правилна исхрана. Со редовно консумирање може да изгубите до […]

Tips & Tricks

Мајка ослабела 50 кила со еден напиток – го има секаде, многу е евтин а топи сало

Самохрана мајка била во депресија поради својата тежина, а потоа решила да ги земе нештата во свои раце и да си го промени животот.23-годишната Сиобан Торнтон која е мајка на тригодишно детенце, со помош на една напивка ослабела дури 50 килограми или буквално се преполовила. Таа достигнала 111 килограми и […]

Видео, Десерти

МИСЛИТЕ ДЕКА ГИ ЗНАЕТЕ СИТЕ РЕЦЕПТИ? – Не сте пробале нешто вакво

Направете вкусен пудинг со зелена боја од кој ќе ги излижете прстите.Ако сакате да ги изненадите најблиските со нешто ново, уникатно и интересно, а воедно и многу вкусно, ова е решението за вас. Десерт готов за 30 минути. Во следното видео погледнете го начинот на подготовка:   Повеќе вести на […]

Повеќе

Чај кој ве прави и послаби и попаметни

Зелениот чај има многу благодети врз телото на човекот. Освен што помага за слабеење и здравје, исто така делува на мозокот така што не прави попаметни.Според Daily Mail, испитаниците на едно истражување подобро ги извршувале сите задачи и работни обврски додека пиеле зелен чај. Тоа подобрување го потврдиле и снимки […]

Главни јадења

Зелен ручек

За мене лично многу вкусен, а едноставен ручек. Интересно е и за цела фамилија бидејќи мислат дека се користени зелени шпагети, вели Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club 🙂 Среќен 8-ми март и пријатен ручек! *За подетални информации, совети или консултации со Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана […]