Tag: зеленчук

Главни јадења, Предјадења

Оброк кој сите го сакаат: Вистинска домашна супа

Домашна супа со резанки, секогаш вистински избор. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Главни јадења

Пилешки ражничи со мед

Здрава комбинација од пилешко месо богато со протеини и мед – идеален избор за здрав и вкусен ручек. Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Видео, Главни јадења

Оригинален рецепт за вкусен ѓувеч

Уживајте во лесен и вкусен ручек.. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 […]

Главни јадења

Предлог за здрава и вкусна вечера која не дебелее

Подгответе кајгана со зеленчук и уживајте во совршениот вкус… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги […]

Tips & Tricks

Зеленчукот ќе ја задржи бојата – За совршени јадења има лесен трик

Ако сакате вашиот зеленчук да биде убаво исечен, сварен и со убава боја има мал трик. Секогаш по варењето се става кратко во ладна вода и така си ја враќа интензивната боја. Супер трик за супер сервирани чинии. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело […]

Главни јадења

Пилешко со зеленчук на мексикански начин

Ви донесуваме мексикански рецепт за здрав и вкусен ручек од пилешко месо и зеленчук. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Главни јадења

Едноставен и брз деликатес: Запечен зеленчук во тава

Направете едноставен ручек со запечен зеленчук. Повеќе на Готви.мк:ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начинЌофтиња во доматен сосВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте  

Главни јадења

Брзо и вкусно: Туна со зеленчук

Вкусно и брзо јадење од туна и свеж зеленчук. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна […]

Главни јадења

Густо вариво од мешан зеленчук

Вкусно густо вариво од зеленчук… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Видео, Главни јадења

Кулинарски совети: Како да подготвите вкусен варен зеленчук

Со овие совети варениот зеленчук добива фантастичен вкус. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]