Tag: здраво

Повеќе

Подгответе највкусен салеп дома – за ладните ноќи, штити и од грип

Салепот е вкусен и здрав напиток совршен за есенските и зимски ноќи. Направете го најубавиот дома. Она што е најважно е дека е здрав и помага против сезонските вируси и грипови. Повеќе на Готви.мк: Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла Бица Домашна пица Домашна […]

Предјадења

Мирис на есен, домот нека замириса на тиква: Здрав рецепт

Направете здраво и вкусно смути од тиква, која е печат на есента:   Се се меша во блендер, уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Еве што пронајде Санитарниот инспекторат во сендвичарите на „7ца“ (Фото) Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука Ново: Труење со храна Флеки од мастило или тонер […]

Tips & Tricks

Диета со печурки – слабејте брзо и здраво

Печурките кои се познати и како месо за вегетаријанци, се идеална замена за месо, здрави се и вкусни, а најдобра вест е дека со нив може да слабеете.Трае пет недели, може да изгубите 5 килограми. Диетата содржи печурки, 5 порции овошје и зеленчук, половина литар млеко и со тоа телото […]

Видео, Предјадења

Вкусна и здрава идеја за старт на денот

Направете вкусен и здрав почеток на денот. За енергија, здравје и секако за да се насладите, супер вкусно и здраво смути. По утрото денот се познава, ова е рецептот. ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што […]

Повеќе

Руски квас – традиционална витаминска бомба за студените денови

Квас е безалкохолна напивка богата со комплекс витамини Б, калциум, фосфор, железо, минерали и витамини неопходни за здрав организам. Оваа легендарна руска напивка се препорачува за зајакнување на имунолошкиот систем. Квас во Русија се прави повеќе од 1.000 години, а основните состојки се ‘ржан леб, квасец, вода, леб и цвекло. […]

Видео, Деликатеси

Цвекло во тегла – најдобриот вкус за зимата

Направете вкусно цвекло во тегла, едноставна подготовка, многу витамини и хранливи состојки. Ова ќе го направат и почетниците во правењето зимница. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]

Tips & Tricks

Намалете го обемот на струкот додека спиете или гледате ТВ – облоги за затегнување, 100% ефикасни

Сакате здраво, фит и затегнато тело? Испробајте ги овие облоги од ѓумбир кои ќе ја направат вашата кожа совршена.Ви требаат една лажица ѓумбир во прав, неколку лажици лосион за тело по избот, фолија и завој, како и крпа за раце. Крпата ставете ја во топла вода, па замотајте ја на […]

Главни јадења

Јадете се а топите килограми: Хроно рецепт кој го освои светот

Хроно режимот на исхрана во последно време зема се поголем замав и ги дава очекуваните резултати кај сите кои го пробале овој вид на исхрана. Хроно исхраната е посебен начин на исхрана во кој јадете што и колку сакате, а губите килограми.Основната идеја за режим на исхрана по одредено време […]

Tips & Tricks, Предјадења, Препораки

8 докажани бенефити од пиењето јогурт

Можеби и не сме свесни, меѓутоа јогуртите имаат голем позитивен ефект на нашиот организам и здравјето воопшто. Тие содржат активни јогуртни култури кои ја подобруваат дигестијата, а истовремено придонесуваат за добро варење на храната и активен метаболизам. Бенефити има премногу, но ние ви ги издвоивме најважните 8. Здрава дигестија Здравата […]

Видео, Повеќе

Слоевито смути – рецепт за здрави денови

Направете смути со кое ќе бидете здрави како дрен. Подготовката лесна, а вкусот освежителен и одличен:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]