Tag: зденка

Предјадења

Тесто полно зденка – појадок кој се топи во уста

Појадок со зденка која се топи во уста. Ќе го правите и за викенд и пред работа. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со […]

Главни јадења, Деликатеси

Ќофтиња од компир, шунка и зденка – не сте пробале нешто повкусно

Направете вкусен ручек со компири, кој има супер арома. Брзо и лесно, ова е рецептот: Повеќе вести на Готви.мк: Млади компири со сенф и пиво Кремав компир во тепсија Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Деликатеси

Совршен за тестенини и месо: Сос со зденки, покремав не сте пробале

Направете вкусен сос со зденки кои се топи во уста. Кремава и вкусна структура, ова е рецептот:     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Деликатеси, Предјадења

Вкусни пченки со пармезан – Брз и деликатесен рецепт

За многу вкусни дружења 🙂 Одличен и брз рецепт на Ангела Велинова: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ручек за половина час: Вкусно пилешко со пченка Златни погачици – пченкарни мафини (Видео) Сварете пченка за 20 минути – Има лесен и брз трик Печен селски компир со пченкарен гриз и […]

Главни јадења

Пилешко месо со растопена зденка – звучи примамливо, нели?

Сите уживаме во вкусот на растопен кашкавал или зденка, а во комбинација со месо е уште повкусно. Поврзани вести на Gotvi.mk Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со […]

Tips & Tricks, Предјадења

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Се прават за 5 минути, а сè што ви треба е тост леб, зденка, кашкавал и маслинки по желба. Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]