Tag: запечен грав

Видео, Главни јадења

Запечен грав од „Бабина кујна“ (ВИДЕО)

Гравот можете да го подготвите на разни начини, а е вистинско уживање за љубителите на убаво јадење… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]