Tag: забава

Видео, Забава

ВИДЕО: Ако лимонот имаше уста – урнебес

Кога здравиот и вкусен лимон би можел да зборува. Ова видео го насмеа светот.     #lemon life 🔊with sound 🔊 Tag a friend 👇🍋🍋🍋 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ✅ Turn Post Notification on 📣 ✅ Follow, like and comment ✏ ✅ Tag your friends 👥 _______________________________ 📽Follow @nova.luxury.fashion _______________________________ _______________________________ A video […]

Забава

ХИТ ФОТО: За поубав ден – оваа фотка со храна го насмеа светот

Оваа фотка ги насмеа сите. Кога храната би можела да зборува.Вака мандарината прави заговор 🙂 Повеќе на Готви.мк: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Кога храната би можела да зборува – видео за убав ден

Хумористично, креативно и интересно. Кога храната би можела да зборува, и не само храната…Погледнете…     Everything is better with Doodles 😍 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ✅ Turn Post Notification on 📣 ┏━━━━━━━━♛━━━━━━━━┓ 🔛❤❤Follow@viralnova365 🔛❤❤Follow@nova.luxury.fashion ┗━━━━━━━━♛━━━━━━━━┛ A video posted by ViralNova365 ™ (@viralnova365) on Jan 12, […]

Забава

ФОТО: Брза Кујна од друг агол – погледнете ја забавата зад камерите

Водителката на Брза Кујна, убавата Александра Пановска, покажа како се забавува екипата на Брза Кујна, мега популарното кулинарско шоу на Сител ТВ. Повеќе на Готви.мк: Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Марија Шерифовиќ облече здолниште – еве како изгледа

Марија Шерифовиќ не се откажува од спортскиот стил, верна е на панталоните и широките блузи, но еднаш имате прилика да ја видите и во тоалета.Овој настап и донесе победа на Евросонг. Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Ѓулсерен мешаше, Џихан се фати за глава – актерката направи урнебес

Во едно труско музичко шоу, Ѓулсерен од Парампарче мешаше со шлиц до папокот и лудуваше со својот колега, Еркан Петенкаја или познатиот Џихан. Тој во еден момент се фати за глава, а Ѓулсерен продолжи да меша и да се забавува. Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram […]

Забава

Ова е рај: Погледнете како Сека го почнува денот

Сека ужива во празничната магија во својот дом со синчето и сопругот. Таа секое утро додека малиот Јаков спие го пие своето утринско кафе, но погледнете во каков рај го прави тоа.Со Фереро Роше и шолја кафе, Сека посакува Добро утро на сите. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Актерката од „Парампарче” играше чочек на “Стани моме да заиграш” на својата свадба

Дилара од хит серијата на Сител или Ебру Оскан, оваа година се омажи со турскиот актер со македонско потекло, Ертан Шабан. Погледнете како веселата Дилара играше и мешаше на својата свадба и тоа на песната Стани моме да заиграш отпеана на турски. Повеќе на Готви.мк: Домашниот леб на мајче Вера […]

Забава

ФОТО: Додека ние се мрзнеме – фолкерката ужива во сонце и коктели

Додека сите се мрзнеме, убавата српска фолкерка Александра Пријповиќ беше во Дубаи каде уживаше во коктели и сонце.Фолкерката со фотките се пофали на социјалните мрежи. Повеќе на Готви.мк: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Нареди сламки за пиење и ги заврза – ја доби најубавата декорација

Зема неколку сламки за пиење, зема линеар и картон,лепило и панделка, и го доби н ајубавиот божиќен венец кој сте го виделе некогаш.Интересно, корисно и креативно, уште еден доказ дека од се може да направиме забава и корисни алатки за домаќинството.   Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена […]