Tag: жени

Препораки

За големиот проблем од кој се срамат жените – го решава брзо и лесно

Ова е лек кој секоја жена треба да го има, а помага да се ослободите од сите непријатни мириси, од инфекции на половиот орган и од секакви проблеми и потешкотии. Ви требаат кило мед, 15 лимони, 400 гр. чуваркуќа, 15 чешни лук.како и 400 грама ореви. Се меша се во […]

Повеќе

Оваа храна го забрзува циклусот кај жените

Оваа храна го поттикнува месечниот циклук кај жените, па тој така може да се појави порано.Тука е витаминот Ц поради кој ѕидот на матката се шири побрзо и почнува циклусот. Јадете мандарини, киви, портокали, цитрусно овошје. Мангото, папаја, ананас и малините исто така дејствуваат за побр циклус. Магдоносот е исто […]

Препораки

Овошје идеално за жените – за плодност, сјајна кожа и коса и слабеење

Постои овошка која е идеална за жените, а тоа е малината. Малината дава 44 посто од дневниот потребен витамин Ц. Спречува кожата да старее, помага за диета, а при тоа богата е со фолна киселина која е неопходна за плодност и трудници, витамини К, Е5, манган, магнезиум, бакар, калиум, омега […]

Препораки

Ова овошје ќе ви ја намали болката во ПМС – спас за девојките без да се трујат со апчиња

Бананите се вкусни и здрави и одамна се знае за нивната лековита моќ. Човек учи додека е жив, а информациите се обновуваат секојдневно, така што се повеќе придобивки има од бананата за кои се дознава секојдневно. Ако сте во ПМС или предменструален синдром, наместо апчиња за болки, земете банана. Верувале […]

Tips & Tricks

Не давајте пари за депилација летово: Домашна смеса која не остава влакненце, поевтина е 5 пати

Сите девојки и жени мака мачат со депилацијата особено пред одмори. Самиот процес е болен, долго се чека да пораснат влакненцата, а секако депилациите се скапи сами по себе. За да не давате и годинава пари, се што ви треба е домашна смеса за депилација на раце и нозе. Ставете […]

Tips & Tricks

Евтино решение за најголемиот проблем кој на девојките им е срам да го кажат

Девојките и жените имаат многу проблеми колку и да се грижат за интимата и хигиената. Не ретко се случува особено во лето да почувствувате чешање во пределот на нозете и препоните, но за среќа има евтин и домашен лек. Потребен ви е чај од мајчина душица. Натопете вата во чајот […]

Препораки

Истражувањата покажаа: Дали алкохолот е поштетен за мажите или жените

Германските научници откриле дека алкохолот за кој е познато дека лошо влијае, ако си пие прекумерно, поштетен е за понежниот пол. Според истражувањата направени на 4.700 испитаници на возраст од 18 до 64 години, се покажало дека ризикот за смртност и тешки заболувања е поголем кај жените за 46 проценти. […]

Препораки

Природен лек за голем гинеколошки проблем на жените

Многу жени мака мачат со цисти и миоми на јајниците, кои предизвикуваат непријатност и болки. Тие предизвикуваат и проблеми и потешкотии со менструалниот циклус. Ова е природен лек за проблемот: Консумирањето на цвекло или сок од цвекло може да ја обои урината и изметот. Напомена: Природните рецепти не се замена […]

Препораки

Дами, кандидата станува минато – Направете моќен и евтин лек дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарската терапија препишана од доктор! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Девојки со една состојка ќе имате цврсти гради Со храна против менструални болки […]

Предјадења

Смути кое се препорачува за женско здравје – За убава кожа и коса, храна за мозокот и мускулите

Направете „женско“ смути кое ќе направи вашата коса и кожа да сјаат, а воедно и да имате многу витамини во себе, зајакнат имунитет и здравје. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за енергија За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок […]