Tag: желе

Десерти

Брз и евтин рецепт: Обланди со желе и чоколадо

Направете вкусни обланди со желе. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Десерти

Шарени бомбици со желе – децата ќе ги обожаваат

Вкусни и брзи шарени бомбици на кои ќе се радуваат најмногу децата. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Брзи бомбици со желе – евтин десерт, се имате дома

Вкусно и брзо се прави. Десерт за сите сетила.Ова е рецептот:     Повеќе десерти на Готви.мк: Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Десерти

Наместо торта, Касато колачиња – ги рушат сите рекорди

Направете вкусен чоколаден колач за сите сетила.Ова е рецептот кој сите ќе го обожаваат. Наместо познатата касато торта, направете колачиња: Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Десерти

Корпи со чоколадо и желе – Колачи за секоја пригода

Направете брз чокладен десерт во корпи.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Видео, Десерти

Чоколадо и желе бонбони – Матите, премачкувате и имате десерт (Видео)

Вкусни посни обланди со желе кои мамат со својот мирис.Се прават брзо и лесно, ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: 20 минути без печење – сникерс бајадера Сникерс обланди Сникерс корпички Сникерс чизкејк Колач со банани ореви и еурокрем Не ви требаат вага и миксер – кокос колач Мешате, […]

Десерти

Вкусни ситни колачи: Триаголници со желе – децата ќе им се радуваат

Интересен колач со желе бонбони на кој децата особено ќе се радуваат. Може само да сакаат почесто да го правите, а ова е рецептот: Украсете по желба. Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне со Кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Десерти

Желе од кора од лимон

Освежувачки намаз од лимон…   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Tips & Tricks

Постои нешто слатко кое можете да го јадете колку сакате!

На светот постои слатко, кое би можеле да го јадеме секој ден. Доколку помисливте на чоколадо и на вкусните млечни десерти не сте во право. Се работи за желе! Редовното консумирање овошно желе, желе бонбони, џемови и мармалад со желе поволно влијае на здравјето. Доколку консумирате мармалад и други намирници […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО ХИТ: Нема да верувате – проѕирни полнети јајца, прав ДЕЛИКАТЕС

Нема да верувате но ова постои и многу е вкусно! Направете желе јајца за Велигден.Ви требаат само неколку намирници, а постапката за овој деликатес е прикажана во видеото: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: […]