Tag: ефикасно

Препораки

Ако сте пушач со години, направете ја оваа смеса – Ќе ве исчисти од отрови

Ако сте пушач веќе години или децении, сигурно ги чувствувате негативните последици од оваа нездрава навика. Кашлањето, мачнината во грлото и белите дробови како и бронхитот се сигурно едни од нештата со кои се борите, особено за време на ладните денови. Постои рецепт кој може да стави мака на проблемот […]

Tips & Tricks

Диета со маслинки, нема мака, готвење, стоење а 100% е ефикасна

Ако сакате да загубите килограми брзо и лесно, нутриционистите советуваат да испробате диета со маслинки.Маслинките се здрави, вкусни, богати со влакна и аминокиселини, калциум, цинк, фосфор, и витамини Б, Ц, Е. На празен стомак изедете десет маслинки и земете лажица маслиново масло. Појадокот и вечерата треба да се составени од […]

Препораки

По срцевиот удар ниеден лек не делуваше – ова ми ги одзатна артериите и го намали холестеролот за 10 дена

Освен што е превкусна, калинката е и тоа како здрава. Калинката е богат со витамин Ц и делува како антиоксиданс. Го чисти организмот, ги убива ќелиите на рак и го зајакнува срцето.Најновите истражувања покажале дека калинката е здрава за срцето. Постои природен лек кој ја зајакнува работата на срцето, го […]

Препораки

Симнува 80% од салото на стомакот – толку прост а толку ефикасен рецепт

Прости, едноставен и брз рецепт, а најефикасен за симнување сало.     Се се меша и се пие шолја секое утро, се додека не постигнете идеална килажа според вас. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како […]

Препораки

Природен лек за болки во кичмата – 100% ефикасен

 Ако имате болки во кичмата, тогаш овој природен лек ќе ви помогне. Повеќе на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта […]

Tips & Tricks

Избелете го лицето брзо и лесно: Ви требаат само 2 состојки

Ако сакате да го избелите вашето лице, тогаш влезете во кујната и земете две состојки. Се што ви треба се 20 грама квасец и 2 мали лажички лимонов сок.Помешајте ги во сад, а ако немате лимон, може да користите и сок од грејпфрут. Смесата ставете ја во сад со топла […]

Препораки

МАСКА ЗА ЛИЦЕ ОД 7 ДЕНАРИ: Можно е, кожата ќе блеска

Кожата ќе блеска со едноставна маска од квасец и лимон. Потребни ви се 1 квасец и 7-8 капки лимон. Состојките се мешаат во сад, лицето се мие со млака вода, се нанесува смесата и се остава 10 минути. Потоа се мие со ладна вода. Ефектот е повеќе од очигледен по […]

Препораки

Оваа смеса топи килограми –до атлетско тело со малку пари

Оваа смеса топи килограми како од шега. Ако сакате да имате атлетско тело и совршена градба, се што ви треба е шолја од оваа смеса.   Помешајте ги овие состојки и консумирајте ја оваа смеса секој ден. Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Tips & Tricks

Маска за испукани и суви раце – подобра е и од најскапите креми

Дојде есен, температурите нагло паднаа, а тоа предизвика промени и кај луѓето. Настинките и вирусите се честа појава овој период, а исто така и поради пониските температури, кожата се суши и пука.Ви нудиме решенија против испуканите раце, кои можат да создадат болка и проблеми. Повеќе вести на Готви.мк: 10 „убијци“ […]

Tips & Tricks

Јапонската тајна за младост: Оваа маска ги брише годините од лицето

Оваа маска со години се користи во Јапонија и е симбол на младоста. Ако некогаш сте се прашале кој е тајниот рецепт поради кој жените од Јапонија изгледаат толку младолико и немаат брчки, тајната е конечно откриена.Како што пренесува Uspesnazena.com, се што ви треба за да се избришат годините од […]