Tag: енергија

Десерти

Ќе ви даде сила за цел ден: Утринско енергетско смути

Смути за добар почеток на денот. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Повеќе

Четири проблеми за кои бананите се вистински лек

Познато е дека бананите содржат природни шеќери – сахароза, фруктоза и глукоза комбинирани со влакна. Благодарение на своите состојки ни даваат енергија, и тоа многу брзо откако ќе ги изедеме. Неодамнешно истражување покажало дека само две банани обезбедуваат доволно енергија за напорен 90-минутен тренинг. Но, бананите не даваат само енергија […]

Предјадења

Смути за здрава кожа, имунитет и слабеење – Супер старт на денот

Направете смути кое ќе ја чува вашата кожа сјајна и здрава.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен […]

Предјадења

Смути кое ќе ви даде енергија – Само матите и имате сила за цел ден

Направете енергетско смути кое ќе ви даде многу сила за цел работен ден.Здраво, вкусно, за сила и полно витамини.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини […]

Предјадења

Појадок кој ќе ви даде енергија за цел работен ден

Направете енергетски појадок со кој ќе имате сила и енергија за цел работен ден.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус […]

Салати

Брза салата за енергија и рецепт за вкусен дресинг

Брза и вкусна салата која ќе ви даде енергија во текот на денот, а ќе ви помогне да ја одржите линијата. Еве го рецептот на Ангела Велинова: Брзо, нели? 🙂 На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: „Џумбус салата” – вкус за прави гурмани Различна од другите посни салати: Нова салата […]

Предјадења

Почнете го денот со енергетско смути – Ќе ве држи сити подолго

Направете смути ова утро кое ќе ве држи сите подолго време. Има супер вкус, а најважно од сè, многу лесно и брзо се прави. На здравје и имајте убав почеток на денот 🙂 Прочитај повеќе на Gotvi.mk: За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок […]

Tips & Tricks, Препораки

Бананата е помоќна и од енергетски напиток – Три пати поздрава и поенергична

Бананите се вкусни и здрави, а според најновите истражувања на американските научници, имаат мешавини на шеќер и витамини потребни за зголемување на енергијата. Тоа го прават подобро и од многу спортски и енергетски напитоци. Бананата, според овие истражувања, дава иста енергија како нив, но е три пати поздрава. Ги содржи […]

Предјадења

Смути со кое ќе имате енергија за работниот ден

Овој ден нека ви почне со смути кое ќе ви даде енергија за напорниот работен ден и многу здравје. Се ставаат сите состојки во блендер и се меша. Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое […]

Предјадења

За да ПУКАТЕ од енергија и здравје: Смути на денот!

Направете вкусно и здраво, а воедно и освежително смути за почеток на денот. Ќе ве подготви за сите предизвици во текот на денот и за работните обврски. Се се става во блендер и се меша, се пие рано наутро. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Со грозје против брчки Адријана Лима открива: […]