Tag: евтино

Главни јадења, Деликатеси

Брз ручек по работниот ден – Не одзема време, а многу е вкусен

Направете брз ручек за кратко време. Ако не го сметаме печењето, ви требаат само 15 минути. Набавете тиквички и почнете со подготовка: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тиквички со посебен шмек Сос со тиквички Гибаница со тиквички Деликатесни запечени тиквички Поховани тиквички на пет начини Полнети тиквички со кисело млеко

Tips & Tricks

Евтин трик со кој нема да има грутки во соларникот – Се користи и во најдобри ресторани

Солта во соларникот, поради надворешните влијанија, може да има грутки, но тие може да се избегнат многу лесно. За оние кои не знаат, ако ставите неколку зрнца ориз во соларникот, никогаш нема да видите грутки од влагата. Навистина делува, а доказ за тоа е што овој трик го користат и […]

Главни јадења

Богат ручек полн со витамин Ц – Рецепт кој брзо се подготвува

За да направите вкусно, богато и хранливо јадење не ви требаат премногу пари. Во сезоната на киселата зелка која е здрава и полна витамини, ви требаат само неколку додатоци: Еве како да го направите овој богат ручек за целото семејство: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тарана со колбаси Потпечени компири […]

Десерти

Еден од најубавите десерти се прави со компири – Рецепт за кој ви требаат само 3 состојки

Моеби нема да ви се верува, но најубавиот десерт се прави со компири. Брзо е и лесно, а нема потреба од многу стоење и печење. Еве ги состојките и начинот на подготовка: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: На семејството му се јаде благо а вие сте […]

Десерти

Чоколадни бомбици – Нема печење, лесен рецепт, готови се за миг

Направете вкусни чоколадни бомбици – десерт кој ви предлагаме да го направите за свечената трпеза или претстојните празници. Ова се состојките кои ви се треба, како и начинот на подготовка:: Уживајте во слаткиот вкус на празниците 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со […]

Десерти

Најевтините колачи за Нова Година – Рецепт за вкусни бомбици готови за 5 минути

Ви требаат малку состојки и труд за највкусни колачиња кои совршено ќе се вклопат во празничната трпеза. Еве како да ги направите: Ви посакуваме среќни и весели празници! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Tips & Tricks

Брчките ќе исчезнат – Спасот е намирница од 10 денари

Ако сакате затегнато лице, свеж и млад изглед и секако лице без брчки, а ви треба само малку квасец. Вака можете дома да подгответе природен рецепт против брчки: Повеќе препораки и совети на Gotvi.mk: Девојки не трошете пари за ботокс Домашна маска за малите влакненца на лицето Сода бикарбона – […]

Десерти

Брзи и евтини чоколадни триаголници

Направете вкусни чоколадни триаголници во вашата кујна. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Црно бела торта Песок торта ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За […]

Препораки

Маска за затегнување на лицето – чини само 20 денари

Направете природна маска за здравје и за затегнување на лицето, а за сето тоа ви треба само камилица. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на […]

Tips & Tricks

За расипани брави, замаглени огледала, сјај на кујната – евтин зеленчук поправа се

Краставицата е вкусна, освежителна и богата со витамини и тоа сите го знаеме, но она што малкумина го знаат е дека краставицата може да помогне и за неколку корисни трикови во домот.Ако ви се замагли огледалото во тоалетот, се што ви треба е парче краставица, поминете го со неа и […]