Tag: доручек

Главни јадења

Супер доручек во чаша – брзо и едноставно

Доколку сакате да го започнете денот на здрав начин, ова е идеален доручек за вас. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Главни јадења

Омлет со брокули

Здрав и вкусен оброк идеален за почеток на денот… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Главни јадења

Полнети прженици: Доручек од соништата

Доручек кој ќе го обожавате! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Главни јадења

Доручек во чаша: Еве зошто светот „полуде“ по овој рецепт

Ви претставуваме еден од најдобрите оброци за доручек! Ќе ве држи сити до ручек, а состојките од кои се подготвува се богати со влакна, антиоксиданси и енергија… Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт […]

Главни јадења

Идеален за доручек: Фин намаз од сирење

Направете го овој фин намаз од сирење кој можете да го јадете за доручек или ужина. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]

Главни јадења

Доручек готов за 2 минути: Направете свежо печиво запечено на путер

Овој рецепт ќе ве изненади. За само 90 секунди подгответе свежо печиво за доручек, запечете го на путер и уживајте во брз и топол доручек. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за […]

Главни јадења

Супер оброк: Идеален доручек за само 15 минути

Фантастичен и вкусен оброк кој брзо и лесно се подготвува! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Видео, Десерти

Совршени за доручек: Воздушести и меки домашни уштипци (Видео)

Направете ги овие одлични уштипци кои не впиваат маснотии… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Душкина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Видео, Главни јадења

Вкусен доручек од рерна за 30 минути (Видео)

Вкусен доручек за половина час! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Супер оброк: Доручек од само 3 состојки (Видео)

Доколку немате идеја што да зготвите за доручек ова е одлична идеја за вас. Деталите за подготовка на овој превкусен ролат погледнете го во видеото во прилог. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: […]