Tag: домашни

Предјадења

Рецепт за вкусен старт на денот – Домашни уштипци, готови додека да трепнете

Направете вкусни уштишци готови за миг со кои денот ќе го започнете на вкусен начин. Еве кои состојки ви се потребни, како и начинот на подготовка. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Појадокот со кој Кардашијан ослабе но ги задржа облините Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски […]

Десерти

Домашни крем банани – вкусот на детството

Вкусот на детството во вашиот дом. Направете одлични крем банани во вашата кујна. Ова е рецептот: Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Фереро колач полн со чоколадо Торта која лесно се прави, а е апсолутен хит – Повкусна од Рафаело Розен торта со многу ореви Фантастична урнебес торта Чоколадна торта со […]

Meat

Највкусни домашни плескавици по рецептот на мама

На овој рецепт за плескавици му нема рамен.   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Видео, Главни јадења

Домашни шампињони во тегла

Направете маринирани домашни шампињони во тегла. Вкусно за цела зима.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци (ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма (ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги […]

Десерти, Препораки

Домашни колачиња со парчиња чоколадо и путер

Сигурно се сеќавате на вкусот и на мирисот на меките колачиња што ги правеше нашата баба. Тајната на совршениот вкус е путерот што го комплетира вкусот со секој нареден залак. Еве го рецептот за подготовка на домашни колачиња со парчиња чоколадо и путер: На здравје! Битолскиот путер е достапен на […]

Повеќе

ВИДЕО: Погледнете како келнер им наплаќа поскапо на странци

JoomBoos одлучил да спроведе мал експеримент и во Пореч нарачал кафе на хрватски јазик, а веднаш потоа и на англиски. Тие добиле кафе за околу 60 денари, послужено со чаша вода и шеќер. Подоцна кога тој нарачал кафе на англиски, наплатено му е дупло повеќе или околу 120 денари, а […]

Десерти

Вкусни домашни наполитанки – црно бело задоволство

Направете домашни наполитанки со неколку намирници од кујната.  Поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони

Вкусно уживање и забава за целото семејство – направете домашни гумени бомбони за 10 минути. Повеќе детали погледнете во видеото: Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Десерти

Домашни крофни

Бисера и Билјана со нов рецепт за вкусно попладне 🙂 Еве како да ги приготвите овие неодоливи крофни: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Вкусни погачици Мекици Посна торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Ресана торта Колач со печени […]