Tag: домашен

Главни јадења

Домашен лесен мајонез: Совршен додаток на трпезата

Направете лесен мајонез. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:Смути за старт на денотЗа диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од […]

Десерти

Домашен и освежителен: Сладолед од боровинки

Направете вкусен сладолед од боровинки. Повеќе рецепти на Gotvi.mk:ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајнатаЦезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]

Десерти

Домашен сладолед од ванила од 4 состојки

Направете супер вкусен ванила сладолед. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за […]

Десерти

Вкусот на летото: Домашен кремав сладолед со јагоди

Направете домашен брз сладолед од јагоди. Повеќе вести на Готви.мк:Чоко палачинки со крем од ванила и јагодиРецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Овошен […]

Tips & Tricks

Ова е тајната за совршен домашен чипс – Постапка плус најважни „цаки”

Ова е тајната на совршен чипс дома. Исечете тенки кругови компир, а потоа бланширајте ги во врела вода 2-3 минути.Следниот чекор е темелно сушење на крпа на компирот. Ако сакате помалку калоричен чипс печете го во рерна, а можете во спротивно да го испржите на масло. Може да му додадете […]

Посно и веге

Нема поевтина варијанта: Домашен посен мајонез

Направете домашен вкусен посен мајонез.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на […]

Препораки

Природен лек за помнење – Го поправа помнењето за 86%

Направете си природен лек кој за осумдесет проценти го поправа помнењето. Ви требаат рен и ѓумбир. Земете 125 грама рен со 4 лимони и 2 лажици цимет, 3 лажици мед и малку ѓумбир. Се цеди лимонот и се става со сите други состојки во блендер, а потоа се зема два […]

Повеќе

Домашен лек за кандида – помага веднаш + многу е вкусен

Направете домашен лек против кандидата, која е непријатна состојба. Ви требаат 1 шолја јогурт со 2 чешни лук, 1 морков и пола лажиче ѓумбир и цимет.Се рендаат морковот и лукот со ѓумбир, се ставаат во јогуртот и се става цимет. Се меша и се јаде како салата еднаш на ден. […]

Препораки

Лек за најсилна кашлица – помага и за бронхит

Направете природен лек кој ја победува најтешката кашлица. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Препораки

За грип, кашлица и проблеми со дишењето – домашен и вкусен антибиотик

Направете домашен лек за настинка, кашлица и за проблеми со дишењето. Ви требаат 2,5 дл. сок од морков направен во соковник, 2 лажички мед и малку вода. Се вари сокот со мед на оган и се става малку вода да се разреди. Се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за […]