Tag: добро утро

Предјадења

Мекици меки како душа за почеток на денот – Брз појадок за 15 минути

Направете брз и вкусен појадок за само 15 минути. Ова е рецептот: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со […]

Предјадења

Смути за старт на денот – Одличен за расонување

Направете смути за почеток на денот. Вкусно е и ќе ви даде енергија. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на […]

Главни јадења, Предјадења

Топли сендвичи за убаво утро – Крцкави и вкусни

Вкусни лепчиња за Добро утро и убав почеток на денот, од кои тече растопен кашкавал. Ова е рецептот: Совет: Доколку сакате зеленчукот да остане свеж, додајте го откако сендвичите ќе се потпечат. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со […]

Забава

ФОТО: Вака Емина го почнува денот и посакува “Добро утро”

Емина Јаховиќ вака го почнува денот. Таа посака добро утро на сите фанови. Повеќе на Готви.мк: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон ВИДЕО: Рецепт за органска маска за […]

Забава

Ова е рај: Погледнете како Сека го почнува денот

Сека ужива во празничната магија во својот дом со синчето и сопругот. Таа секое утро додека малиот Јаков спие го пие своето утринско кафе, но погледнете во каков рај го прави тоа.Со Фереро Роше и шолја кафе, Сека посакува Добро утро на сите. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква […]

Предјадења

Разбудете го семејството со мирис на врели лиснати погачици

Рецепт со кој Gotvi.mk ви посакува добро утро 🙂 Направете вкусни лиснати погачи кои шират неодолива арома. Се топат во устата и тоа за само неколку минути. Подготовката погледнете ја во следното видео. Навистина постапката е едноставна. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело […]

Забава

ВИДЕО: Ова е најдобриот кафемат – Точи кафе ако зевате

Нема да верувате, но овој кафемат точи кафе само ако зевнете! Тој мисли на вас и е опремен со софтвер за препознавање лица, така што, ако зевате, веднаш се вклучуваат сензорите и се точи кафе.Видеото е снимено во Јоханесбург. Повеќе вести на Готви.мк: Северина со нов спот, а ние ве […]

Предјадења

Крцкави и врели печива за добро утро

Има ли нешто подобро од тоа да се разбудите со мирисот на врело и крцкаво печиво во вашата куќа? Ова е рецепт со кој уште од рано наутро ќе завладее неодолива арома. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе […]