Tag: диета

Повеќе

Шејк за слабеење – Една чаша рано наутро топи сало и килограми

Направете вкусен протеински шејк за слабеење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото […]

Повеќе

Јадете што сакате, а топите сало и слабеете – Ова се правилата на „хроно исхраната”

Хроно исхраната неколку години по ред е многу користена во светот, како начин за здрав живот и симнување килограми и сало. Светот збудале по хроно диетата, но она што малкумина го знаат е како таа настанала и од каде и се корените.Французинот А. Делабос во 1986 ги поставил основите на […]

Препораки

Спанаќот е идеален за летото – Изборете се со салото

Една од намирниците кои често треба да ви се на мени летово е спанаќот. Има малку калории, а многу витамини, за железото одамна се знае. Помага за рамен стомак. Една шолја има само 40 калории. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити […]

Tips & Tricks

Храна за рамен стомак летово – Изборете се со салото и целулитот

Ова лето на вашето мени често треба да бидат јагоди, боровинки, малини и капини. Богати се со влакна и диетални се, се чувствувате сито со нив, а воедно и помагаат за рамен стомак. Ќе бидете фит летово, јадете ги свежи, во салата или како смути. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на […]

Препораки

Идеална намирница за летово – За рамен стомак и слабеење

Намирница која често треба да ја користите летово е дефинитивно бадемот. Бадемите имаат многу влакна и витамини и минерали, како и магнезиум и моќниот витамин Е. Помагаат за слабеење и за рамен стомаик. Добри се и за болести на срцето и отстранување бори. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече […]

Препораки

Полна е вода, не дебелее и многу е здрава – Краставицата е идеална за лето

Краставицата е една од најздравите намирници и многу помага особено во лето, зошто е полна со вода. Воедно не дебелее и може да се јаде неограничено, а хидрира и помага. Краставицата помага за да биде кожата хидрирана и да се создаде антиејџ ефект, односно постаро да старее со витаминот Е. […]

Tips & Tricks

Бидете топ форма летово – Овие намирници не прават сити а помагаат за слабеење

Доаѓа лето и сите сакаме да бидеме во топ форма, па затоа ви препорачуваме намирници кои не дебелеат. Јадете кељ кој има многу здрави намирници, а малку калории. Јадете и карфиол, лук и кромид, пиперка и ротквици. Јадете и морков кој има многу витамини А, Ц, К и калиум, Б6 […]

Повеќе

Појадок за топ форма летово: Смути со ананас и кокос

Направете фкусно смути со ананас и кокос кое ќе ве освежи.     Се става се во блендер, со лед. Се мати и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови […]

Повеќе

Измешајте ги само овие 2 состојки и брзо ослабнете

Постојат состојки кои го забрзуваат губењето тежина и согоруваат калории, без голема жртва.Ви донесуваме рецепт од само 2 состојки кој ќе ви помогне побрзо да ослабнете. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и […]

Повеќе

Брз рецепт за слабеење: За месец дена изгубете дури 15 кг

Напивката за која ви донесуваме рецепт, се покажала ефикасна во губењето килограми. Секако, потребно е да се движите и здраво да се храните. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги […]