Tag: диета

Препораки

Избегнувајте ги овие напитоци за да имате фит тело

Ако сакате фит тело и мака мачите со килограмите, мора да кажете збогум на овие напитоци. Не пијте засладен леден чај чие што име кажува колку шеќер има. Не пијте ни газирано, спортски напитоци ако не тренирате, енергетски напитоци. Не пијте ни кафе, освен ако сами не го сварите дома […]

Повеќе

Шејк за слабеење – Една чаша рано наутро топи сало и килограми

Направете вкусен протеински шејк за слабеење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото […]

Повеќе

Јадете што сакате, а топите сало и слабеете – Ова се правилата на „хроно исхраната”

Хроно исхраната неколку години по ред е многу користена во светот, како начин за здрав живот и симнување килограми и сало. Светот збудале по хроно диетата, но она што малкумина го знаат е како таа настанала и од каде и се корените.Французинот А. Делабос во 1986 ги поставил основите на […]

Препораки

Спанаќот е идеален за летото – Изборете се со салото

Една од намирниците кои често треба да ви се на мени летово е спанаќот. Има малку калории, а многу витамини, за железото одамна се знае. Помага за рамен стомак. Една шолја има само 40 калории. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити […]

Tips & Tricks

Храна за рамен стомак летово – Изборете се со салото и целулитот

Ова лето на вашето мени често треба да бидат јагоди, боровинки, малини и капини. Богати се со влакна и диетални се, се чувствувате сито со нив, а воедно и помагаат за рамен стомак. Ќе бидете фит летово, јадете ги свежи, во салата или како смути. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на […]

Препораки

Идеална намирница за летово – За рамен стомак и слабеење

Намирница која често треба да ја користите летово е дефинитивно бадемот. Бадемите имаат многу влакна и витамини и минерали, како и магнезиум и моќниот витамин Е. Помагаат за слабеење и за рамен стомаик. Добри се и за болести на срцето и отстранување бори. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече […]

Препораки

Полна е вода, не дебелее и многу е здрава – Краставицата е идеална за лето

Краставицата е една од најздравите намирници и многу помага особено во лето, зошто е полна со вода. Воедно не дебелее и може да се јаде неограничено, а хидрира и помага. Краставицата помага за да биде кожата хидрирана и да се создаде антиејџ ефект, односно постаро да старее со витаминот Е. […]

Tips & Tricks

Бидете топ форма летово – Овие намирници не прават сити а помагаат за слабеење

Доаѓа лето и сите сакаме да бидеме во топ форма, па затоа ви препорачуваме намирници кои не дебелеат. Јадете кељ кој има многу здрави намирници, а малку калории. Јадете и карфиол, лук и кромид, пиперка и ротквици. Јадете и морков кој има многу витамини А, Ц, К и калиум, Б6 […]

Повеќе

Појадок за топ форма летово: Смути со ананас и кокос

Направете фкусно смути со ананас и кокос кое ќе ве освежи.     Се става се во блендер, со лед. Се мати и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови […]

Повеќе

Измешајте ги само овие 2 состојки и брзо ослабнете

Постојат состојки кои го забрзуваат губењето тежина и согоруваат калории, без голема жртва.Ви донесуваме рецепт од само 2 состојки кој ќе ви помогне побрзо да ослабнете. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и […]