Tag: диета

Предјадења, Препораки

Јадете го ова за појадок и стомакот ќе ви биде рамен како даска

За сите кои се грижат нивното тело да изгледа слабо, наместо да се мачите со диети кои дефинитивно исцрпуваат, потребно е да направите ваков појадок кој ќе ви помогне доколку сакате да добиете рамен стомак. Повеќе поврзани вести на Готви.Мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за […]

Tips & Tricks

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ? Три јаболка дневно топат килограми!

Здрав режим на исхрана кој овозможува намалување на телесната тежина. Ова овошје треба да го јадете пред доручек, ручек и вечера. Јаболко на ден помага да останете здрави, а три можат да ви помогнат да го изгубите вишокот килограми. Со оваа диета, секоја недела телото ќе ви биде полесно за […]

Видео, Главни јадења

ЛЕБ ОД ТРИ СОСТОЈКИ БЕЗ ЈАГЛЕХИДРАТИ: Јадете го секој ден без да се плашите од вишок килограми (ВИДЕО)

Замислете – можете да јадете леб по цел ден, а покрај тоа и да ослабите! Иако звучи како сон за оние кои обожаваат леб, вистина е – само треба да знаете како правилно се прави ваков леб. Популарниот „кето леб“ го добил називот бидејќи е популарен помеѓу луѓето кои се […]

Tips & Tricks

Ослабете со овошје – Ова нека се најде на вашето мени!

Секојдневни се борбите со вишокот килограми, а во нив добар сојузник е овошјето. Како што пишува RunHealthyLifestyle, нутриционистите сметаат, ако во редовната исхрана ги вклучите овие пет овошја, резултатите ќе бидат брзо видливи. На вашето мени нека се најдат: Авокадо Авокадото содржи големи количини омега-9 масни киселини, кои го забрзуваат […]

Tips & Tricks

ЗДРАВА ИСХРАНА: Совети на медицинска сестра која ослабела 35 килограми

Медицинската сестра Анита МекКеј не е позната многу надвор од својата здравствена установа. Но, собрала многубројни „пријатели“ на Инстаграм, откако младата Австралијанка од Сиднеј станала инспирација за многу жени од целиот свет. Анита успеала на здрав начин да ослаби 35 килограми, и тоа одлучила да го сподели на својот Инстаграм […]

Tips & Tricks, Повеќе

Иванка Трамп прекинала интервју, а еве кои се нејзините тајни за витка линија

Иванка Трамп, ќерката на претседатескиот кандидат на Републиканците, Доналд Трамп, го прекинала интервјуто за магазинот „Космополитен“, критикувајќи ја новинарката дека во своите прашања имала „многу негативен набој“. Американскиот магазин „EatThis“ ги открива 10те тајни на Иванка Трамп за витка линија и диета. Еве ги: Протеините ја имаат главната улога; Внесува […]

Tips & Tricks

Алкохолот во калории – колку навистина дебелеат пивото, виното и жестоките пијалаци?

Доколку се борите со вишок килограми, треба да вклучите кочница во пиењето алкохол. Главната причина зошто треба да се внимава на количината алкохол додека слабееме е што алкохолот содржи голема количина калории. За споредба, мастите содржат 9 kcal/g, додека алкохолот содржи дури 7 kcal/g, а немаат речиси никаква нутритивна вредност. […]

Tips & Tricks

МАСТИ: 5 вистини кои морате да ги знаете ако сакате да ослабете!

Ако сакате да изгубите некој килограм, не морате да се откажете од вкусна храна. Напротив, мастите кои се наоѓаат во намирниците се вашиот најдобар сојузник при слабеење, но само ако правитепаметни комбинации. Ви пренесуваме пет факти за мастите поради кои нема да морате да гладувате: Исфрлањето на мастите од прехраната […]

Забава

ФОТО: Марија Шерифовиќ се „исуши“: Немам јадено ништо 10 дена

Марија Шерифовиќ најверојатно била на диета. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа дека е речиси преполовена. „Она кога не јадеш ништо 10 дена и се „исушиш. Затоа од понеделник сарма, мусака, проја…“, напиша познатата пејачка под фотографијата. Изгледа толку сериозно ја сфатила диетата, што на Марија […]

Tips & Tricks

ОВОЈ ЧАЈ ПРЕДИЗВИКА ГЛОБАЛНО ЛУДИЛО: Три чаши дневно и губите килограми!

Рецептот за слабеење од само три состојки предизвика глобално лудило, особено поради тоа што сите кои го пробале имаат само пофалби за оваа сјајна комбинација! Подгответе го, пијте го три пати дневно и уверете се сами! Во сад зовријте 800 мл вода. Тргнете го садот од оган, па додајте 1 […]