Tag: диета

Забава

Српската пејачка признава: Вака ослабев 10 кила за два месеца!

Српската пејачка Ана Кокиќ важи за една од најсексапилните на естрадата, а во минатото мака мачеше со килограмите. Убавата Србинка открива како ослабна 10 килограми за само два месеци.- Не сакав да се ставам на исцрпувачки диети, не сакав да ми падне имунитетот и да се разболам. Затоа консумирав само […]

Tips & Tricks

Оваа напивка делува како да сте направиле 100 стомачни!

Не сте задоволни од својот изглед, а посебно ве нервира вашиот стомак? А ако немате време за теретана, обидете се да ја вратите самодовербата со напивка која делува како да сте направиле 100 стомачни, пишува Run Healthy Life Style. Секако, не постои магично стапче кое ќе ве претвори во супермодел, […]

Tips & Tricks

Резултатите видливи веднаш: Есенска диета која топи килограми

Есенска диета со супа од зелка од која резултати има веднаш:1 ден Првиот ден, освен супата, дозволува и овошје. Овошјето сепак треба да биде нискокалорично и со голема содржина на вода како  лубеница, диња, праска. 2 ден Вториот ден заедно со супата дозволен е и зеленчук за меѓуоброци како домати, […]

Повеќе

ФОТО: Таа е Инстаграм Ѕвезда – ослабе 47 килограми и сега изгледа вака!

Бразилската блогерка Раина Тринидаде ослабна неверојатни 47 килограми, а со вишокот килограми се мачела со години. Таа за да се доведе до совршенство се довела и во опасност со секакви диети, изгладнувања и методи.Сепак, иако е ослабната толку многу, таа за себе верувале или не, мисли дека сеуште е дебела. […]

Повеќе

ИСТРАЖУВАЊЕ: Со оваа тежина ќе бидете вистински секс симбол

Студијата направена на Универзитетот во Тексас ги земала предвид висината, тежината, должината на косата, и формата на лицето на девојките. Имено, девојките кои постојано ги повторувале зборовите „треба да симнам неколку килограми“ оставиле најголем впечаток кај студентите од спротивниот пол. За мажите тој мал „вишок“ килограми што ги имаат девојките […]

Препораки

Познатиот кардиолог советува: Јадете го ова и ќе ослабете 10 кила за 5 дена

Сите сакаме да изгледаме фит, а сега еден кардиолог измислил петдневна диета со која ќе изгубите 10 кила. 1 ден За ручек еден портокал, едно јајце, 200 мл јогурт За вечера 2 домати или краставици, 2 јајца, 2 парчиња двопек и зелена салата   2 ден 1 портокал, 1 јајце, […]

Главни јадења, Предјадења

Напивка која ја враќа силата и го зајакнува организмот: Најбрзото и најевтино смути на светот!

Ова смути ќе го обожаваат децата, но ниту возрасните нема да можат да му одолеат! Уживајте! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Портокалово смути – за да бидете активни цел ден Смути од лубеница за почеток на денот – чувар […]

Главни јадења, Предјадења

РЕЦЕПТ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Супа која топи масти!

Овој вкусен топол оброк ќе ве засити, а воедно, веднаш по конзумирањето, ќе почне да го топи вишокот масти во вашиот организам, и така ќе ви помогне при слабеење. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со […]

Tips & Tricks

Како за недела дена да се решите од салото на стомакот!?

Овие намирници не смеат да бидат дел од вашата исхрана во текот на оваа диета, бидејќи не помагаат при топење на маснотиите, туку го потенцираат нивното насобирање и задржување во телото. Избегнувајте сол Поради конзумацијата на големи количини солена храна, во телото се задржува вишок вода. Затоа избегнувајте сол и […]

Повеќе

Цела недела јаделе само ананас – Оваа диета НЕ ви препорачуваме да ја држите!

Ананасот е егзотично, вкусно и здраво овошје кое треба често да го консумираме, со оглед на тоа дека има здравствени придобивки и дека помага телото да ослаби. Се бори против целулитот, богат е со вода и калиум, и во 100 грама има само 40 калории. Па така, жена која ја […]