Tag: диета

Повеќе

Решете се од вишокот килограми: Детокс напивка за слабеење

Подобрете го своето здравје и достигнете витка линија со помош на здрава и вкусна напивка…   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено […]

Повеќе

ФОТО: Имала 107 килограми – исфрлила едно нешто и сега е како манекенка

Тили Катлер од Америка имала неверојатни 107 килограми и решила да си го смени животот од корен, за да не мора веќе да се срами од телото.Не се ни надевала дека ќе ослабе многу, но се случило чудо кога исфрлила само едно нешто од исхраната, кое често го јадела. Таа […]

Повеќе

Мешавина која ја подобрува функцијата на мозокот, топи масти, ги подобрува видот и слухот!

Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви го поправи памтењето, туку притоа ќе ги истопите масните наслаги со кои се борите со години. Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум, фосфор. Ренот го отстранува […]

Tips & Tricks

Диета со маслинки, нема мака, готвење, стоење а 100% е ефикасна

Ако сакате да загубите килограми брзо и лесно, нутриционистите советуваат да испробате диета со маслинки.Маслинките се здрави, вкусни, богати со влакна и аминокиселини, калциум, цинк, фосфор, и витамини Б, Ц, Е. На празен стомак изедете десет маслинки и земете лажица маслиново масло. Појадокот и вечерата треба да се составени од […]

Tips & Tricks

Заборавете на водата со лимон: Ова е новиот хит за слабеење и детоксикација

Мешавината од вода и грејпфрут имам сјаен вкус, ќе ве одушеви со своето освежувачко дејство, а и драстично ќе го забрза вашиот метаболизам.Половина цеден грејпфрут во една чаша млака вода, плус гранче рузмарин – тоа е вистинскто нешто што прави чуда за вашата линија. Доволно е само половина грејпфрут да […]

Tips & Tricks, Видео

Ослабете без вежбање и гладување: 3 моќни напивки кои брзо ги топат масните наслаги (ВИДЕО)

Водата во комбинација со некои состојки има својство да топи масни наслаги, испробајте! Веруваме дека веќе добро знаете дека водата е главен сојузник во борбата против вишокот килограми и дека е препорачливо да пиете доволно од оваа течност. Меѓутоа, доколку во водата додадете некои состојки – овој пијалак без боја, […]

Препораки

ИДЕАЛНА ЗА ГОРЕШТИНИТЕ: Диета со лубеница, ќе ве стопи за 5 дена

Оваа летна диета со лубеница ќе ви помогне да ослабете брзо, лесно и вкусно.ДЕН1 100 гр варено говедско меси со ориз и сос од домати, 1 кришка лубеница за ручек, а за вечера 1 кришка тост, 50 гр сирење и лубеница. ДЕН2 Парче леб, 60 гр пилешко месо, 1 кришка […]

Tips & Tricks

Јадете што сакате и нема да се здебелите – постои само еден “трик”

Секоја диета подразбира одрекување од одреден вид храна, особено од калорични јагленихидрати и маснотии, кои најмногу дебелеат.Но, ви донесуваме среќна вест, постои ситуација во која смеета да ја измамите диетата, а да не зажалите. Имено, треба да обрнете внимание на добата во денот. Нјадобро е да јадете јагленихидрати наутро, додека […]

Tips & Tricks, Видео

Како се решив од целулитот за 30 дена? – пробајте и вие, делува

Слушаме за секакви смеси и препарати, како и сокови за слабеење, но не сте сигурни колку успеваа. Полесно е кога ќе чуеме од некој кој навистина загубил килограми.Еве како за 30 дена да се решите од целулитот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само […]

Tips & Tricks, Видео

Топи килограми и го забрзува метаболизмот – 100% ефикасно

Овој напиток не само што ќе ви помогне да ослабете на критичните зони и да топите килограми, туку и ќе ви го забрза метаболизмот. Ова е тајната: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како […]