Tag: детокс

Салати

Детокс салата полна витамини

Направете детокс салата за прочистување на телото полна со витамини.  Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за […]

Повеќе

Смути за детоксикација на телото

Направете си смути за детоксикација на телото. Се лупат бананите, портокалите и јаболката, се ситнат и се мие убаво спанаќот, се става се во блендер со малку вода и се пие.   Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да […]

Повеќе

Веге детокс напивка: Ја враќа силата и го штити организмот

Ако се чувствувате уморно, сакате да ја вратите енергијата и да го заштитите организмот, тогаш овој рецепт е за вас. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење […]

Десерти

Вкусна и летна: Детокс салата

Направете вкусна и лесна детокс салата. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на […]

Повеќе

Смути за детоксикација на телото – Вкусно е и прочистува

Направете си вкусно смути за детокс на телото.   Се се лупи, се става во блендер и се става во шолја, а може да додадете и ѓумбир. Пијте наутро.Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок […]

Главни јадења, Предјадења

Детокс супа: Спој од грашок, магдонос, спанаќ и целер

Ја зајакнува одбраната на телото, придонесува за губење на тежина и чистење на телото. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата […]

Повеќе

Смути за детоксикација на телото

Направете си смути за вкусен старт на денот и детоксикација на телото.   Се лупат бананите, портокалите и јаболката, се ситнат и се мие убаво спанаќот. Се ставаат во блендер со малку млеко или вода и  се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво […]

Повеќе

Зимска детокс напивка: Лимонада со чиа семе

Вкусна лимонада со чиа семе – одлична зимска детокс напивка која ќе ве освежи! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Повеќе

Исфрлете ги отровите од телото – ОВАА напивка ќе ви помогне во тоа!

Спојот од четири моќни сојузници против отровите во телото е вистински начин да му помогнете на своето тело. Детокс напивката содржи лимон кој е главна состојка во борбата против токсини. Додајте уште четири моркови, едно јаболко и една лажичка куркума во прав. Сите состојки освен куркумата ставете ги во соковник, […]

Повеќе

Испијте го ОВА пред спиење, храната која сте ја јаделе ќе се стопи преку ноќ, ќе ослабете МНОГУ БРЗО!

Прво, нема да имате проблеми со несоница, второ, ги исфрлате сите токсини од организмот и правите целосен детокс. Пијалакот има и други погодности како што се: лечење дијабетес, крвен притисок и кардиоваскуларни болести.   Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]