Tag: детоксикација

Повеќе

Детокс напивка од чиа семиња

Оваа напивка е исклучително хранлива, а ќе ви ја даде и потребната енергија. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? […]

Tips & Tricks

Совршена напивка за детоксикација по празниците

Ако сте претерале со алкохол и храна, важно е да го промените почетокот на денот и да воведете нова тајна состојка. Ако навистина сакате да го исчистите организмот, научниците предлагаат тоа да го направите така што ќе додадете една состојка во вода. Во прашање е сладок компир кој може значително […]

Tips & Tricks

ОПОРАВЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ: Детоксикацијата е вистинскиот пат

Есента е идеално време за прочистување на организмот и враќање на енергијата. Замор, поспаност и недостиг на енергија се најчестите „пријатели“ на есента. Денот е се` пократок, помалку светлина, а ние повеќе јадеме и помалку се движиме. Детоксикацијата е посакувана пред зима како би го зајакнале имунитетот и како би […]

Препораки

ПРОБАЈТЕ НЕ Е СКАПО: Руски лек за детоксикација

Русите кои се познати како здрави и силни луѓе, користат моќен лек за детоксикација на телото. Може да го пробате дома овој еликсир на младоста, не е скап воопшто.Се што ви треба се кефир и брашно. Лажица брашно прелијте ја со 180 мл кефир, и засладете ја со мед. Ставете […]

Препораки

Совети за детоксикација на организмот: Цел живот мислиме погрешно

Факт е дека човекот со храната во организмот внесува потребни состојки, протеини, витамини, минерали…но внесува и штетни материи од кои треба да се ослободиме. Ова се неколку совети за детоксикација на организмот. За некои ќе се изненадите.Водата треба да ја пиеме само кога сме жедни. Потребно е да се јаде […]

Препораки

Ги триеше усните со ќесе зелен чај – И вие ќе го направите истото

Придобивките од зелениот чај се големи, а верувајте ако земете ќесе од зелениот чај и го триете на усните, ефектите ќе бидат одлични. Многу здравствени истражувања покажале дека зелениот чај носи големи бенефиции за здравјето, се употребува за смирување, но и за козметика. Помага и за изгореници, ранички, детоксикација и […]

Препораки

Рецепт со кој ќе живеете здраво и ќе изгледате одлично

Лимонада со краставици е одличен напиток за детоксикација и освежување на организмот. За пет минути направете здрав пијалок.  Поврзани вести на Gotvi.mk: Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините Дами не грижете се: Направете маска за лице со која ќе исчезнат брчките Смути од лубеница за почеток на денот – […]