Tag: десерт

Десерти

Колач со мармалад – Еден од омилените десерти направете го по овој рецепт

Ако еден од омилените десерти ви се медените срца, ова е рецепт за вас. Еве како да го направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: На семејството му се јаде благо а вие сте уморни? – Брз десерт Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Видео, Десерти

Жербо коцки од наједноставните состојки (Видео)

Брзи, вкусни и едноставни за подготовка, пробајте ги и вие овие жребо коцки… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Десерти

Еден од најубавите десерти се прави со компири – Рецепт за кој ви требаат само 3 состојки

Моеби нема да ви се верува, но најубавиот десерт се прави со компири. Брзо е и лесно, а нема потреба од многу стоење и печење. Еве ги состојките и начинот на подготовка: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: На семејството му се јаде благо а вие сте […]

Десерти

Обланди какви што не сте јаделе – Филот ги прави посебни

Направете вкусни обланди во вашата кујна со тиква. Навистина одличен рецепт особено за есен и зима. Еве како да ги направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Десерти

Ви требаат 20 минути, а нема печење – Рецепт за сникерс бајадера

Едноставен колач за кој ви требаат 20 минути од вашето време за подготовка. Нема печење, се мати и става во ладилник. Ова е рецептот за сникерс бајадера. Уживајте во овој сладок вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Посебни бомбици – од една смеса 20 топчиња Домашно тоблероне со кока кола Трилече – […]

Десерти

На семејството му се јаде благо, а вие сте уморни? Бомбици за три минути

Направете вкусен десерт по напорниот работен ден или ако дојдат ненајавени гости. Еве го рецептот и потребните состојки: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Десерти

Вкусни колачиња за празникот Василица – Се верува дека носат среќа

Некои семејства на Василица месат пита со паричка или лепче со паричка, а некои според своите обичаи подготвуваат вкусни колачиња со мед за кои се верува дека носат среќа. Ова е рецептот за вкусните „Василици”: Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо Домашно тоблероне со кока кола […]

Десерти

Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо

По желба додајте и малку цимет кој одлично оди со јаболко… Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Десерти

Чоколадни лентички кои децата ќе ги сакаат – Шарени и вкусни

Направете посни и вкусни колачи кои не само што имаат супер вкус, туку имаат и одличен изглед. Ова се чекорите за подготовка: Уживајте во овој чоколаден вкус за сите генерации 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне со Кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]

Десерти

Посебни бомбици – Од една смеса и малку состојки излегуваат над 20 топчиња

Направете вкусни бомбици со суви смокви и урми. Еве како да ги направите: Уживајте во овој вкусен десерт! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно тоблероне со кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]