Tag: десерт

Десерти

Кекс торта со кафе

Ќе ве освои аромата на кафе и крцкавата структура на оваа едноставна торта. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Десерти

БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Рецепт за вкусно домашно чоколадо

Постои ли нешто подобро од вашето омилено чоколадо? Постои, тоа е домашното чоколадо, кое е вкусно и здраво! Потребни ви се само 15 минути за да го направите… Уживајте! Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Еве како да ослабете според хороскопскиот знак Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а […]

Десерти

Печени јаболка по таен рецепт

Направете вкусни печени јаболка од кои ќе посакате репете. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – […]

Десерти

Бомбици од бадеми и кафе

Неодоливи ароматични колачиња во кои ќе уживате… Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Десерти

Бело уживање: Посни рафаело топчиња

Направете посни рафаело топчиња кои имаат богат вкус и арома. Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот? […]

Десерти

Направете дома крцкава пита од јаболка како од Мек

Доколку сте љубител на пита од јаболка тогаш овој рецепт ќе ве воодушеви. Оваа пита е крцкава и вкусна како онаа од Мек. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Десерти

САМО ТРИ СОСТОЈКИ ЗА ДЕСЕРТ: „Орео капкејкс”

Ако сте во брзање или ви дојдоа ненајавени гости, со само три состојки направете десерт од соништата. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Нема печење, готов е за минута – чоколаден десерт

Сакате десерт од чоколадо чија што подготовка нема да ве измори и да ви одземе многу време?Ви нудиме задоволство за кое нема стоење до шпорет, кое се прави брзо и се топи во уста. Погледнете како да го подготвите: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од […]

Видео, Десерти

Еве како се подготвуваат популарните колачиња во форма на полумесечини (ВИДЕО)

Колачињата се готови за 30 минути, од состојки кои сигурно ги имате дома.Популарните кокос колачиња ги правеле и нашите баби, а ние ви пренесуваме оригинален рецепт. Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколадна лава во чаша – десерт од соништата

Ако сакате нешто чоколадно, вкусно и брзо за подготовка, ви нудиме чоколадна лава која ќе ја приготвите во шолја.Состојките и начинот на подготовка се прикажани во следното видео: Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во […]