Tag: десерт

Десерти

БРЗИ, ВКУСНИ И ЗДРАВИ: Обидете се да ги направите овие колачиња!

Брзи, вкусни и здрави – такви колачиња сакаме. А за нив потребни ви се неколку едноставни состојки, кои веројатно веќе ги имате во кујна. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 […]

Видео, Десерти

Со смеса за палачинки го направи највкусниот десерт

Направи вообичаена смеса за палачинки, а потоа направи тесто. Доби неверојатен десерт. Ќе си ги излижете прстите. Подготовката погледнете ја во наредното видео:       Повеќе на Готви.мк: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – […]

Видео, Десерти

Лисната пита од овошје (ВИДЕО)

Не знаеме која е подобра – дали со јаболка или со тиква… Прочитај Gotvi.mk рецепти за мафини: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Брзи овесни мафини ВИДЕО: Мафин рози од јаболко ВИДЕО: Како да направите солени мафини за 3 минути Ултра брзи пица мафини Чоколадни мафини Капкејк мафини […]

Видео, Десерти

Помек колач не сте пробале во животот! (ВИДЕО)

Старски рецепт за совршен десерт кој се прави за 20 минути. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече Неговото височество: Топло – ладен колач ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Брз колач со јаболка Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Забава

ФОТО: Погледнете со какво задоволство се почасти Лила Филиповска

Лила Филиповска води здрав живот, внимава на исхраната и многу вежба.Погледнете со какво слатко задоволство се почасти убавата водителка на квизот на Сител, Се или нешто. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Чоколадни мафини Капкејк мафини Ултра брзи пица мафини Мафини од банани Брзи овесни […]

Десерти

Нема печење, нема матење со миксер: Брза и вкусна торта

Ако сакате да имате вкусен десерт без да матите со миксер и без да стоите до шпорет, ова е се што ви треба:       Повеќе на Готви.мк: Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти

ЌЕ ГИ ОБОЖАВАТЕ: Чизкејк тортици

Препознатливиот вкус на чизкејк во нешто поинакво издание. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Десерти

ТОРТА КИЛИМАНЏАРО: Вулкан чоколадо и најфиниот крем!

Тортата Килиманџаро не го носи баш овој назав залудно – се работи за вулкан чоколадо и фин крем, а тука е и вистинската ерупција на задоволство! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за […]

Видео, Десерти

Триаголници со јаболка, суво грозје и тиква (ВИДЕО)

Ќе ги јадете со сласт… Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Го наполни шприцот па ги наполни лушпите од јајца – ова е десерт!

Зема лушпи од јајца, растопи чоколада, па направи крем и ги измеша. Зема готварски шприц и оби деликатес.Погледнете како да направите брз и вкусен десерт:   Повеќе на Готви.мк: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин […]