Tag: десерт

Десерти

Не фрлајте повеќе пари – направете домашен Еурокрем

 Наместо да фрлате пари за еурокремот, кој е омилен додаток на сите генерации, направете го највкусниот дома.       Повеќе на Готви.мк: Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати […]

Видео, Десерти

Палачинка колачиња: Само што ќе ги видите веднаш ќе ги направите

Ако сакате нешто ново и убаво, а со проверен квалитет и вкус, ви нудиме палачинка колачиња. Направете смеса за палачинки, ставете ја во калапи и наполнете со нутела или било кој друг крем кој го обожавате. Ова е резултатот: Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Испече лимони во тава – нема да верувате каков десерт е ова!

Неколку лимони, малку шеќер и брашно, сок од лимон и имате супер сладок деликатес во домот.Изненадете ги најблиските со супер десерт:   By @tiphero Follow @make.up.vines Follow @make.up.vines Follow @1minutefashions A video posted by Tag A Friend&Share This Page! (@diy.ftw) on Jan 22, 2017 at 2:43pm PST Повеќе на Готви.мк: […]

Десерти

НЕ СЕ ПЕЧЕ, А ИМА НЕВЕРОЈАТЕН ВКУС: Брза торта со пудинг

Израдувајте ги најмилите – со најбрзата и највкусна торта која не се пече! Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Едноставни колачиња за зимата – одлични за со чај

Со неколку состојки ќе направите десерт од соништата во кујната.Смесата се става во калапи за мафини и се добива деликатес:       Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината ВИДЕО: […]

Десерти

БРЗИ, ВКУСНИ И ЗДРАВИ: Обидете се да ги направите овие колачиња!

Брзи, вкусни и здрави – такви колачиња сакаме. А за нив потребни ви се неколку едноставни состојки, кои веројатно веќе ги имате во кујна. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 […]

Видео, Десерти

Со смеса за палачинки го направи највкусниот десерт

Направи вообичаена смеса за палачинки, а потоа направи тесто. Доби неверојатен десерт. Ќе си ги излижете прстите. Подготовката погледнете ја во наредното видео:       Повеќе на Готви.мк: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – […]

Видео, Десерти

Лисната пита од овошје (ВИДЕО)

Не знаеме која е подобра – дали со јаболка или со тиква… Прочитај Gotvi.mk рецепти за мафини: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Брзи овесни мафини ВИДЕО: Мафин рози од јаболко ВИДЕО: Како да направите солени мафини за 3 минути Ултра брзи пица мафини Чоколадни мафини Капкејк мафини […]

Видео, Десерти

Помек колач не сте пробале во животот! (ВИДЕО)

Старски рецепт за совршен десерт кој се прави за 20 минути. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече Неговото височество: Топло – ладен колач ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Брз колач со јаболка Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Забава

ФОТО: Погледнете со какво задоволство се почасти Лила Филиповска

Лила Филиповска води здрав живот, внимава на исхраната и многу вежба.Погледнете со какво слатко задоволство се почасти убавата водителка на квизот на Сител, Се или нешто. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Чоколадни мафини Капкејк мафини Ултра брзи пица мафини Мафини од банани Брзи овесни […]