Tag: десерт

Десерти

Костен торта – едноставна, а толку вкусна…

Доколку ви се јаде благо направете ја оваа вкусна торта од костени – ќе бидете воодушевени! Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот […]

Десерти

Мафини со мак и портокал

Засладете се со неодоливо освежувачки колачиња… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

Топчиња од лешник

Овие слатки и крцкави топчиња се подготвуваат многу лесно, а одлично одат со чај или кафе. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Десерти

Вкусна обланда готова за 15 минути

Направете вкусна и брза обланда, која сите ќе ја јадат со сласт. Ова е рецептот според кој ќе ја приготвите за 15 минути: На здравје! Повеќе на Gotvi.mk: Вкусна обланда со плазма и ореви Ролована обланда Киндер обланда Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за […]

Десерти

БРЗИ И ЕВТИНИ: Домашни крофни од 3 состојки

Неверојатно вкусни, шупливи од внатре и немасни крофни… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

Најдобрите домашни енергетски плочки од само три состојки

Подготовката не може да биде поедноставна, а состојките освен што се здрави, одлични се и во борбата за „фит“ тело. Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Десерти

Постојат многу рецепти, ама овој е највкусен: „Кокос коцки”

Префинет и неодолив спој на чоколадо и кокос. Богато уживање за сите љубители на слатки и десерти. Ова е рецептот, како и начинот на подготовката: Уживајте 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Вкусот на есента бомбици со дуња кокос и ореви Преубава обланда со кокос Незаменлив вкус на кокос Рафаело коцки […]

Десерти

Шарлота торта со чоколадо

Вкусна Шарлота торта со чоколада за љубителите на слатки и торти. Ќе ви ги разбуди сите сетила. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Брза и вкусна еклер торта Чоколадна торта готова за само 20 минути Највкусна торта од бело чоколадо Розен торта со многу ореви ВИДЕО рецепт: […]

Десерти

Крцкаво и вкусно: „Карамел обланди”

Направете вкусен десерт со обланди. Тајната е во вкусот на филот кој не се заборава, а шири и неверојатна миризба. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Видео, Десерти

Вкусен и необичен: Леопард колач кој освојува! (ВИДЕО)

Уживајте во божанствениот мирис и вкус на овој десерт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]