Tag: десерти

Десерти

Крем со ванила – За сите торти и колачи

Направете вкусен крем за торта со млеко и јајца. Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mkБрзи домашни пирошки со зденка и маслинкиРецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и […]

Десерти

Најдобриот прелив за колачи: Топинг од чоколадо

Рецепт за најдобриот прелив за колачи… Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Tips & Tricks

Трик со кој сувото грозје секогаш ќе биде свежо и вкусно

Сувото грозје е вкусно и се користи за многу овошни салати, колачи и торти, но има само еден проблем со него. Имено, кога стои подолго ја губи бојата и сјајот, а можете д аја вратите и да биде еднакво вкусно, ако го испрскате пред да го употребите со неколку лажици […]

Десерти

Преливот од шумско овошје за кој даваме многу пари – направете го дома

Направете вкусен прелив од шумско овошје и мед за сите видови торти, колачи и сладолед за летото кое е пред праг.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по […]

Десерти

За колачи, обланди и торти: Какао крем за сите видови благи

Направете брз какао крем за сите видови торти, колачи или обланди. Навистина е лесен и вкусен.Ова е рецептот:     Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

По ваш вкус: Направете карамел прелив – одличен за било кој десерт

За сладоледи, колачи, палачинки, пити, овој прелив е совршен! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Видео, Десерти

ФАНТАЗИЈА-ТОРТА: Ќе ја сонувате откако ќе ја пробате

Вкусна торта која брзо и лесно се прави, вкусни намирници, одличен изглед.Направете совршена торта за вас и најмилите, за изненадни гости и за секоја посебна прилика.     ⏩ @diplydelicious – A post shared by @cikolata__ruyasi_ on Mar 24, 2017 at 10:10pm PDT Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи […]

Видео, Деликатеси

Секое залче е уживање: Направете чоколадни срца

Направете супер деликатес за Свети Валентајн. Чоколадни срца се одличен избор за љубов и забава. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ја стави смесата за палачинки во шише – доби десерт за 3 минути

Направи вообичаена смеса за палачинки, стави брашно, млеко, јајца, стави се во шише и силно промеша.Ова е најлесниот начин а направите палачинки. Ќе бидат готови за миг:   Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и […]

Препораки

Не сте знаеле: Додатокот за торти е најмоќен афродизијак

Ванилата има одлична арома и мирис, а што е најважно е многу здрава.Потекнува од Мексико и расте во тропски краеви, а важи за моќен афродизијак насекаде ширум светот. Таа е добар седатив, а воедно и има антиканцерогено дејство. Се користи и во козметиката за креми, тоници и лосиони. Повеќе на […]