Tag: деликатес

Главни јадења

Македонското традиционално јадење со нов рецепт: Сарми од блитва

Направете вкусни сарми со лист од блитва кои имаат посебна арома која ќе ве воодушеви. Повеќе рецепти на Готви.мк Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како […]

Десерти

Босански урмашици: Рецепт кој се чува од заборав

Направете вкусен босански традиционален специјалитет. Босанските урмашици се меки и крцкаат во устата. Повеќе рецепти на Готви.мк Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети Медитерански фусили Јуфки трио формаџо Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Пица со кулен, сланина и феферонки – Новиот омилен пикантен деликатес

„Дoждливиот викенд секoгaш е пoубaв сo вкуснo нaпрaвенa пицa“, вели Ангела Велинова која ни го испраќа овој одличен рецепт за пикантна пица во која ќе уживате со вашите најблиски. Навистина одлично изгледа и ја има Gotvi.mk препораката. И уживанцијата може да започне 🙂  Поврзани рецепти на Gotvi.mk Детски роденден? Еве […]

Деликатеси

Денеска на мени: Полнети печурки како вистински деликатес

Направете ги највкусните полнети печурки. Потребни ви се само неколку минути за вкусно уживање. Повеќе рецепти на Готви.мк Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе […]

Забава

Вака готви Емина Јаховиќ – направете го нејзиниот омилен деликатес

Емина Јаховиќ за српските медиуми го кажа својот омилен рецепт. Сега имате прилика да го направите и вие. Повеќе вести на Готви.мк Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена […]

Деликатеси

Вкусно месо во сос: Пилешко со павлака и индиски ореви

На менито денеска ви предлагаме да приготвите одлично пилешко со павлака кое има неверојатен вкус. Еве го рецептот: Повеќе рецепти на Готви.мк Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Деликатеси, Предјадења

Суфле од сирење – одличен додаток за секое јадење

Направете вкусно суфле од сирење за кое ви се потребни само неколку состојки. Одлично оди со сите видови оброци. На здравје! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови […]

Главни јадења

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Со четири состојки од кујната направете вистински деликатес готов за неколку минути 🙂 Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од […]

Предјадења

Не го фрлајте стариот леб: Крцкави парчиња со лук и сирење

Од бајатиот леб кој ви останал дома може да подготвите вкусно мезе или појадок во кој ќе уживат сите генерации 🙂 Поврзани рецепти на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој […]

Главни јадења, Деликатеси

Домати како деликатес: Тава со богат вкус

Со неколку состојки ќе добиете вкусен и здрав ручек за кој ви е потребно околу половина час за подготовка. Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Со мелено месо и лименка од пиво направи врвен специјалитет Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав […]