Tag: деликатес

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Стави темно пиво во пилешкото – ручек кој ќе се памети

За сите љубители на пиво и тоа темно, ова е најдобриот ручек за вас. Ви требаат неколку намирници, пилешко месо, зеленчук и секако пиво.Погледнете го видеото за подготовка на деликатес. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака […]

Видео, Десерти

Вакви сарми не сте јаделе – тие се благи и со кокос

Направете султанови слатки сармички со најдобар вкус. Ќе уживате во овие мали слатки задоволства. Подготовката погледнете ја овде:   Повеќе на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Meat, Pastes, Видео

ВИДЕО: Го наполни ќофтето со шпагети – погледнете што излезе

Сите знаеме за класичниот деликатес од Италија, шпагети со ќофтиња, но припремата на овој начин е посебна. Се работи за огромно ќофте полно шпагети.Погледнете како да го направите ова необично и вкусно јадење. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб […]

Видео, Деликатеси, Десерти

ВИДЕО: Направи дупче во јајцето – испече колач во него!

Направи дупче во јајцето и испече колач во него. Нема да им верувате на очите. Погледнете ја подготовката во следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Замрзна макарони со кашкавал – ги стави во тава и го доби ова

Зема макарони со кашкавал, ги замрзна, па ги испржи. Доби чудо во кујната.Погледнете го видеото:     Повеќе на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете […]

Видео, Деликатеси

Што е повкусно од пица? – одговорот е пица лепчиња

Пица со кашкавал, пица со шунка, пица со печурки, со четири вида сирење, месо, туна…сите се неодоливи, но ние ви нудиме нов рецепт за пица-лепчиња.Погледнете ги потребните состојки и начинот на кој се подготвнува овој супер деликатес во следното видео: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Го наполни лебот со кашкавал, компирите со сланина – доби деликатес!

Го наполни лебот со кашкавал, компири, сланина и направи нешто неверојатно. Погледнете како да направите нешто ново, вкусно и брзо за целото семејство.Подготовката погледнете ја во видеото: Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Главни јадења

НА ОВА НЕ СТЕ СЕ СЕТИЛЕ: Ги стави компирите во шприц за готвење

Компири, сол, јајце, малку брашно, млеко, кашкавал и кромид и имате деликатес на годината!Погледнете како се спрема пире со најдобар вкус во шприц за готвење.   Повеќе на Готви.мк: Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Нареди пилешко месо и направи лазања – да можно е!

Кашкавал кој се топи, доматно пире и поховано пилешко. Знаевте ли дека ова се три златни намирници за вкусна лазања?Погледнете го овој супер предлог за ручек:     Повеќе на Готви.мк: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете Добра идеја – Фотографирајте храна на […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Кога ќе споите сирење, сланина и тесто грешка нема – следи ГОЗБА

Доволно е еднаш да го пробате овој специјалитет и ќе ви стане омилен. 3 шолји млеко 2 шолји макарони 1 лажица сол 2 лажици бибер 1 шолја чедар 1 шолја моцарела 3 лажици путер сланина ½ лажици лук во прав 1 лажица сол 1 лажица вегета   Подготовката погледнете ја […]