Tag: деликатес

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Пресече кромид па го наполни со месо – го доби ова

Зема кромиг па го пресече, стави мелено месо, чедар, ги извалка во брашно јајце и презла, па ги испржи полукруговите.Ммммм што повеќе да се каже.     CHEESEBURGER ONION RING 🍔 50% cheeseburger / 50% onion ring… 100% yummy 😍 A video posted by Chefclub UK (@chefclubuk) on Nov 8, […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Свари компири па ги исуши на крпа – доби деликатес

Сите обожаваме компири, а ова е еден необичен и нов начин да направите вкусен деликатес со нив.Сварете компири, исцедете ги на крпа, па направете вкусен сос како што е прикажано во видеото. Ќе се насладувате цел ден.   Повеќе на Готви.мк: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото […]

Деликатеси, Предјадења

Зимски палачинки – ќе ви станат омилени во ладните денови

Направете совршени зимски палачинки од кои застанува здивот. Готови се за еден час, а доволни се за 5 лица.       Повеќе на Готви.мк: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот […]

Видео, Деликатеси, Посно и веге

НЕШТО НОВО: Ако ви здодеа од компир и тестенини, ова е ДЕЛИКАТЕС за вас

Ова е супер вкусен и здрав деликатес.Модар домат, морков, тиквица и тиква се се што ви треба. Ставете ги на тесто со моцарела. Ќе добиете нешто неверојатно.     VEGGIE FLOWER PIE 🌼 A pie with with savory veggie flowers, perfect for lunches 😃 A video posted by Chefclub UK […]

Посно и веге

Највкусното посно бадниково гравче – само еден додаток го менува вкусот

Направете го највкусното посно гравче за бадниковата трпеза. Повеќе на Готви.мк: Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки

Meat, Главни јадења

НОВИ ВКУСОВИ ВО НОВАТА ГОДИНА: Лазања со црвено вино

Новата 2017 да ја почнеме со вкусни и нови рецепти, кои ќе го собираат целото семејство на трпеза. За радосни моменти во вашиот дом. Ви нудиме лазања со црвено вино која е неверојатно и неповторливо доживување. Повеќе на Готви.мк: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Изренда сладок компир и го доби ова – заокружете ја 2016 со деликатес

Сладок компир, сендвиче и палачинки. Звучи одлично нели? Погледнете го вкусното видео на Фуднетворк за подготовка на палачинка сендвичи од сладок компир. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Многу вкусно – потпечена […]

Meat, Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Стави варено јајце во месо па го завитка – го доби ова

Свари јајце, го завитка во месо, па го извалка во јајце и презла. Ви требаат неколку состојки за деликатес со месо во кујната.Супер вкусни пржени топчиња кои совршено одат со пиво на трпезата. Пречекајте ги пријателите со нешто ново и вкусно.     Quail Eggs and Meat || MUST WATCH! […]

Деликатеси, Посно и веге

ОВА Е ПОВЕЌЕ ОД ДЕЛИКАТЕС:  Посна солена бајадера

Направете посна солена бајадера од која ќе си ги излижете прстите. Совршена е за празничниот период. Повеќе на Готви.мк: Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе рецепти со мелено месо

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Исече пиперка па стави јајце на половинките – ХИТ рецепт

Исече пиперка, стави салама во секоја половинка, стави јајце и кашкавал, па ја испече. Доби нешто неверојатно вкусно кое може да ви послужи како освежување на вашето мени во кујната.     Good Morning 🍳☀️ 📷 @aum_napat A video posted by FOODIE & MUNCHIES BKK🐽🍰 (@foodie.munchies) on Dec 25, 2016 […]