Tag: деликатес

Главни јадења

Ориз со фета сирење – неверојатно вкусен и лесен ручек

Направете вкусен деликатес со ориз и фета сирење.Ова е рецептот:     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и праз Направете кремава ориз салата Салата од ориз и колбас

Главни јадења, Деликатеси

Мусака со болоњезе сос – никој од семејството нема да го пропушти овој ручек

Направете вкусна мусака со болоњезе сос.Ова е рецептот:       Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Брз ручек по работниот ден: Тиквички со фета, се топат во уста

Направете вкусни тиквички со фета, тече сирење, тие се топат во уста.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Тава со тиквички Запечени тиквички Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци  

Главни јадења

Ручек вкусен и топол и ладен: Тиквички со павлака

Направете вкусен ручек кој совршено се надополнува со месо. Тиквички во павлака, ова е рецептот:     Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Meat, Главни јадења, Деликатеси

Посебна мусака: Бешамел и растопен кашкавал кој тече од сите страни, прав деликатес

Направете посебен рецепт за мусака која сите ќе ја јадат дома со сласт.Ова е рецептот кој не чини многу:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Повеќе

Сите ќе ви бараат рецепт: Ледено турско кафе, ова е деликатес во шолја

Направете го највкусното ледено кафе дома.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зимско кафе Билка од која се прави здраво кафе Чај за цел спектар болести Природен лек за голем гинеколошки проблем Сок од цвекло за слабеење Сок кој пука од витамини Природен лек за бактерии во желудникот

Главни јадења, Деликатеси

Компир на француски начин: Една евтина состојка менува се

Направете компир на француски начин. Ова е супер деликатес по бугарскиот компир кој беше хит.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Брз ручек без стоење на нозе и мака: Евтин компир деликатес, крцка во уста

Направете брз и вкусен викенд ручек за цело семејство со компир.Деликатес со малку пари, ова е рецептот: Ова е деталната подготовка: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Meat, Деликатеси

Вакви кофтиња не сте јаделе: Не се од месо или тиквици, превкусен деликатес

Направете ќофтиња од леблебија, нешто ново и посебно со супер арома.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Главни јадења

Деликатес со млади компири: Ручек од 3 состојки

Вкусен ручек на трпеза од само неколку состојки.Направете супер вкусен ручек со млади компирчиња. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко