Tag: деликатес

Видео, Деликатеси

Направете си деликатес торта од мелено месо

Повкусно е од сарма и мусака, деликатес со мелено месо. Направете си трота по најдобар рецепт: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила […]

Видео, Главни јадења

ПОДОБРО ОД ЗДЕНКИ И КАШКАВАЛ: Похована моцарела со неверојатен сос

Направете совршена похована моцарела, со сос кој го надополнува вкусот. Брзо и лесно се прави, еве како: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Meat, Видео

ПОВКУСНО ОД ЛАЗАЊА И МУСАКА: Тава со леб, мелено месо и кашкавал

Тава со стар леб, мелено месо и кашкавал одозгора. Има ли подобро, подготовката е брза и лесна. Погледнете… Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: […]

Meat, Видео

Деликатес со мелено месо

Не е мусака, не е ништо слично, а е толку убав деликатес на кој нема да одолеете. За секој ден, погледнете како се прават мазалки од мелено месо.  Поврзани вести на Gotvi.mk: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари:  Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Видео, Главни јадења

Има нешто повкусно од полнети пиперки: Пробајте го овој ТАВА ДЕЛИКАТЕС

Направете тава со деликатесен вкус. Полнети домати од рерна, толку брзо се прават, а толку се вкусни што ќе заборавите на се друго. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви […]

Meat, Видео

СПЕЦИЈАЛИТЕТ НА ДЕНОТ: Пилешко на италијански начин

Направете пилешко на италијански начин. Вкусно, здраво, толку фино.Сосот од домат само го надополнува вкусот. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Видео, Главни јадења

Летна тава на мој начин

Летно, вкусно, веге, брзо и сосема поразлично. Направете вкусна летна тава со пиперки, домати, тиквици, вкусот е совршен.Ова е поготовката на зравиот летен оброк. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска […]

Видео, Десерти

ОВОШЕН КУП – мини летен деликатес, затоа го сакаме летото

Шлаг и многу овошје, и витамини и здравје и задоволство. Еве што ви треба за вкусен и освежителен овошен куп. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]

Видео, Деликатеси

Компир деликатес со кромид и лукче – ТАВА СО АРОМА

Направете вкусен ручек со компир, кромид и лук. Со два здрави додатоци имате деликатес. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација […]

Видео, Деликатеси

Ги готвиме често но не сме се сетиле да ги споиме – компирот вака е СОВРШЕН

Компир готвиме често, а исто така и праз, но ако ги споите овие два ручека и ги ставите во тава, добивате нов многу вкусен деликатес: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса […]