Tag: декорација

Десерти

Стар рецепт за највкусни велигденски колачи – со лесна декорација ќе бидат како од излог

Колачиња за големиот празник Велигден кои лесно се прават, може да се декорираат и совршени се за радосни моменти со семејството, и кога се подготвуваат и кога се јадат.     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање […]

Видео, Повеќе

Јајца со точки готови во неколку чекори – едно видео, три идеи

Креативни и едноставни идеи како да ги офарбате јајцата за Велигден. Ова е нешто што може да го прави цело семејство како креативен проект и време кое ќе го поминете заедно. Ова се идеи за јајца со точки, цветови и со испрскана боја. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук […]

Видео, Деликатеси

Видео: Плетена велигденска корпа од тесто – Најубавата велигденска трпеза

Направете вкусна и декоративна корпа за јајца од тесто. Навистина е лесно и едноставно. Ви требаат и чепкалки и фолија.   Од остатокот од тестото направете рачка. Се е прикажано во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено […]

Видео, Повеќе

Видео: Велигденски зајак од тесто – Сите ќе ви бараат рецепт

< Направете вкусен и креативен зајак од тесто за големиот празник Велигден.Ова е рецептот, а во продолжение и видео рецепт: За се да ви биде детално јасно, погледнете го видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца? […]

Видео, Повеќе

Велигденска декорација од салфета – видео за најубава велигденска трпеза

Направете креативна и убава велигденска трпеза.Покрај јајцата кои традиционално се фарбаат во црвена боја, а потоа и шарени, покажете се и во еден друг сегмент со својата креативност. Направете необична велигденска декорација од салфета. Повеќе на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено […]

Видео, Повеќе

Видео: Ги завитка велигденските јајца во фолија – за посебна велигденска кошница

Некои фарбаат јајца, а некои гледаат да најдат полесен и оригинален начин за декорација.Вака се декорираат јајца со фолија. Се е прикажано во видеото, сивата боја ќе одговара со вашите шарени јајца во кошницата.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање […]

Видео, Повеќе

Видео: Најубава декорација со салфета за „Денот на вљубените”

Денеска се слави празникот посветен на Свети Трифун, а во поново време, особено помладата генерација го слави Свети Валентин. За сите кои сакаат да бидат креативни за празникот на вљубените, ви нудиме видео во кое детално е прикажано како да направите декорација со салфета во облик на срце. Изненадете ја […]

Видео, Повеќе

Нема божиќна магија без ова – Направете Божиќна ѕвезда од салфета (Видео)

Божиќната магија не постои без Божиќна ѕвезда. Ако сакате на големиот празник да ги изненадите гостите и да ги оставите без зборови, ова видео ќе ви покаже генијална идеја. Направете ја Божиќната ѕвезда од салфета, а еве и како: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена декорација за на торта Омбре декорација […]

Видео, Повеќе

Лесно и брзо, а домот ќе блесне во празнична магија – Ви треба само портокал

Сè што ви е потребно за празнична магија во домот и најубава декорација се портокали. Земете портокал, па залепете на него светки, или нешто за декорирање по избор што го имате и можете да го искористите дома. Погледнете ја целата постапка и детали во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена […]

Видео, Главни јадења

Елка од тесто – едноставно и брзо до декоративен оброк

Вкусна декорација на трпезата, сите ќе бидат воодушевени од ова јадење…   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси […]