Tag: декорација

Видео, Повеќе

Видео: Божиќна декорација со лимони – Магија во домот

Направете божиќна и новогодишна декорација за која ви се потребни само лимони. Се е детално објаснето во видеото.   Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот колач на светот: Измешајте […]

Видео, Повеќе

Видео: Направете ѕвезда од салфета – Најубава божиќна декорација

Сите се трудиме за празниците да ги пречекаме сите гости со најубава трпеза, а ние преку видео ви нудиме декорација од салфета како ѕвезда.https://www.youtube.com/watch?v=PAq8I3ktU-g   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот […]

Видео, Повеќе

Видео: Божиќна декорација – Домот нека блеска за празниците

Погледнете неколку неверојатни идеи за Божиќна декорација. Ви требаат огледалца, супер лепак, циркони и машна. Се е прикажано во видеото во продолжение:   Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Tips & Tricks, Видео

Празнична декорација: Направете елка со помош на прибор за јадење, пластични шишиња… (Видео)

Дали сте знаеле дека елка можете да направите од лажици, вилушки, но и од пластични шишиња. Резултатите кои ќе ги добиете ќе ги воодушеват гостите.Потребни ви се: тврда хартија, лепак, лажици, спреј во зелена боја и неколку украси. Истото можете да го направите и со вилушки. Меѓутоа, она што посебно […]

Tips & Tricks, Видео

Еве како да декорирате салфети за свечена трпеза

На секоја свечена трпеза посебно внимание се посветува на приборот и салфетите. Еве многу едноствен начин за декорирање салфети во кои ќе го ставите приборот. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе […]

Видео, Предјадења

Совршено предјадење за 5 минути – идеално за слави

Сезоната на слави веќе започна и вистинско време е освен добри рецепти да научиме и како да сервираме предјадења како професионалци.Иако нешто професионално можеби звучи комплицирано, во овој случај не важи тоа правило – декорирањето предјадење во преубав цвет е толку едноставно, а сите гости ќе бидат воодушевени од изгледот. […]

Tips & Tricks, Видео

За слави и празници: Еве како да ги декорирате предјадењата

Се приближува времето на празници и слави, а сите домаќинки и домаќини сакаат да им остават впечаток на гостите.Сакаат храната да биде вкусна и убаво декорирана. Ако не знаете како да декорирате, ви донесуваме предлог како тоа да го напрвите. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Прочитај повеќе на […]

Tips & Tricks, Видео

Видео: За најубава трпеза – Декорации со салфети

Сите сакаме совршено украсена трпеза, особено кога имаме гости на ручек. Ова видео ви нуди три супер начини за декорации од салфета кои се фантастични и детално објаснети.https://www.youtube.com/watch?v=Xt8oY2UVxME Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости […]

Видео, Повеќе

Велигденско зајче – Најубава декорација за трпезата на Велигден

Направете велигденски зајак од салфета. Најубавата декорација за Велигден, а се е прикажано во видеото:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?

Повеќе

Ви треба само сад, вода и боја – Декорирајте јајца со лак за нокти

Обојте јајца со лак за нокти, супер се преливаат боите, брзо е и лесно.Ви требаат тврдо варени јајца, лак за нокти во различно бои и сад за еднократна употреба. Се полни садот со вода до пола, се става капка лак за нокти, се става внатре вареното јајце, па се вади […]