Tag: декорација

Повеќе

Не давајте многу пари во маркети: Направете најубава велигденска трева дома

На велигденската трпеза една од најубавите декорации е токму велигденската пченица или велигденската трева.Наместо да ја купувате по маркетите, може да ја направите дома и тоа за малку пари. Ви требаат памук, неколку зрна пченица и модли по избор. Се зема модла како капаче од шише,некое канче или чинивче, или […]

Tips & Tricks, Видео

Направете совршен украсен зајак од салфета и јајце (Видео)

Овој трик нема да ви одземе ни време, ни пари, а Велигденската трпеза ќе биде магична со овој детал. Изберете декоративни салфети и свиткајте ги. Подгответе јајца, маркер и ножици. Салфетата свиткајте ја во триаголник (како да правите авион од хартија). На централниот дел ставете јајце, кое ќе формира простор […]

Повеќе

За најубава велигденска декорација ви треба само морков

Направете ја вашата велигденска трпеза навистина прекрасна и креативна. Откако ќе исфарбате јајца, на велигденската трпеза ставете и супер декорации од храна.Потребен ви е само морков. Изрендајте еден морков во сад, на подолги траки, а на него ставете едно излупено варено јајце. Јајцето нека биде на средина, па со две […]

Десерти

Стар рецепт за највкусни велигденски колачи – со лесна декорација ќе бидат како од излог

Колачиња за големиот празник Велигден кои лесно се прават, може да се декорираат и совршени се за радосни моменти со семејството, и кога се подготвуваат и кога се јадат.     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање […]

Видео, Повеќе

Јајца со точки готови во неколку чекори – едно видео, три идеи

Креативни и едноставни идеи како да ги офарбате јајцата за Велигден. Ова е нешто што може да го прави цело семејство како креативен проект и време кое ќе го поминете заедно. Ова се идеи за јајца со точки, цветови и со испрскана боја. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук […]

Видео, Деликатеси

Видео: Плетена велигденска корпа од тесто – Најубавата велигденска трпеза

Направете вкусна и декоративна корпа за јајца од тесто. Навистина е лесно и едноставно. Ви требаат и чепкалки и фолија.   Од остатокот од тестото направете рачка. Се е прикажано во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено […]

Видео, Повеќе

Видео: Велигденски зајак од тесто – Сите ќе ви бараат рецепт

< Направете вкусен и креативен зајак од тесто за големиот празник Велигден.Ова е рецептот, а во продолжение и видео рецепт: За се да ви биде детално јасно, погледнете го видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца? […]

Видео, Повеќе

Велигденска декорација од салфета – видео за најубава велигденска трпеза

Направете креативна и убава велигденска трпеза.Покрај јајцата кои традиционално се фарбаат во црвена боја, а потоа и шарени, покажете се и во еден друг сегмент со својата креативност. Направете необична велигденска декорација од салфета. Повеќе на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено […]

Видео, Повеќе

Видео: Ги завитка велигденските јајца во фолија – за посебна велигденска кошница

Некои фарбаат јајца, а некои гледаат да најдат полесен и оригинален начин за декорација.Вака се декорираат јајца со фолија. Се е прикажано во видеото, сивата боја ќе одговара со вашите шарени јајца во кошницата.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање […]

Видео, Повеќе

Видео: Најубава декорација со салфета за „Денот на вљубените”

Денеска се слави празникот посветен на Свети Трифун, а во поново време, особено помладата генерација го слави Свети Валентин. За сите кои сакаат да бидат креативни за празникот на вљубените, ви нудиме видео во кое детално е прикажано како да направите декорација со салфета во облик на срце. Изненадете ја […]