Tag: девојки

Препораки

За големиот проблем од кој се срамат жените – го решава брзо и лесно

Ова е лек кој секоја жена треба да го има, а помага да се ослободите од сите непријатни мириси, од инфекции на половиот орган и од секакви проблеми и потешкотии. Ви требаат кило мед, 15 лимони, 400 гр. чуваркуќа, 15 чешни лук.како и 400 грама ореви. Се меша се во […]

Препораки

Ова овошје ќе ви ја намали болката во ПМС – спас за девојките без да се трујат со апчиња

Бананите се вкусни и здрави и одамна се знае за нивната лековита моќ. Човек учи додека е жив, а информациите се обновуваат секојдневно, така што се повеќе придобивки има од бананата за кои се дознава секојдневно. Ако сте во ПМС или предменструален синдром, наместо апчиња за болки, земете банана. Верувале […]

Tips & Tricks

Не давајте пари за депилација летово: Домашна смеса која не остава влакненце, поевтина е 5 пати

Сите девојки и жени мака мачат со депилацијата особено пред одмори. Самиот процес е болен, долго се чека да пораснат влакненцата, а секако депилациите се скапи сами по себе. За да не давате и годинава пари, се што ви треба е домашна смеса за депилација на раце и нозе. Ставете […]

Tips & Tricks

Евтино решение за најголемиот проблем кој на девојките им е срам да го кажат

Девојките и жените имаат многу проблеми колку и да се грижат за интимата и хигиената. Не ретко се случува особено во лето да почувствувате чешање во пределот на нозете и препоните, но за среќа има евтин и домашен лек. Потребен ви е чај од мајчина душица. Натопете вата во чајот […]

Повеќе

Само Бред Пит да заборави на Анџелина – Секс гуру му нуди дури 7 девојки (ФОТО)

Познатиот руски „сексуален терапевт“, попознат како секс гуру, Алекс Лесли, го кани Бред Пит на уживање во неговите конкубини – девојки кои се меѓу најдобрите на семинарите за сексуалната еманципација. „Со овие 7 девојки ќе заборавиш на Анџелина Џоли“, му порачува Алекс на Пит. Привет Бредду Питту)) A photo posted by Алекс […]