Tag: гуча

Забава

ВИДЕО: Погледнете на какво невреме патувала Цеца

„Расположението е одлично, а времето е страшно“, напиша Цеца под видеото кое го објави на Твитер за време на патувањето кон Гуча. Raspolozenje odlicno i vreme jezivo! Na putu za #guca2016 pic.twitter.com/xyaDsOPrQb — Ceca Raznatovic (@CRaznatovic) August 10, 2016 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е по […]

Забава

Северина се прејала, па за малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап на Гуча

Северина во Гуча толку се прејала што малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап. Таа откри дека долго време посакувала да го проба познатиот српски специјалитет – свадбарска зелка. „Ја пробав зелката. Беше одлично додека јадев, но потоа ми беше тешко да си го облечам планираниот костим за […]

Повеќе

И Цеца ја фатило невреме – Едвај стигнала до Гуча

Фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ синоќа одржала концерт во Гуча, а на пејачката патот до манифестацијата бил многу комплициран. Имено, Цеца на патот до Гуча ја фатило силно невреме, но тоа не ја попречило фолк дивата да ги запее хитовите на манифестацијата. „Расположението е одлично а времето е морничаво“, напишала Цеца […]