Tag: грчка

Салати

Грчка салата со фета, макарони и маслинки

Направете вкусна салата со макарони.   Уживајте! Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал  

Салати

Нема да вклучите шпорет: Оброк салата која ќе ве држи сите цел ден

Што е подобро на топлото време од салата, направете ја највкусната:   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Главни јадења

Грчка крем супа за топлото време

Генијална грчка ладна супа за летните денови. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство […]

Салати

Грчка салата со еден додаток – Ја прави совршена

Направете вкусна грчка салата со модар патлиџан. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Салати

Грчка крем салата – деликатес од неколку состојки

Направете вкусна крем салата. Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Десерти

Брза баклава на грчки начин

Рецепт за баклава на грчки начин која е вкусна и се топи во уста. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и […]

Салати

Грчка крем салата со тестенини, пилешко и фета

Грчка салата со тестенини и пилешко е одлична опција за ручек или пак вечера, а се јаде во секоја доба од годината. Освежува, вкусна е и дава енергија. Секоја кујна има нешто по што е посебна и специфична, а кај Грците се издвојува оваа салата. Повеќе ресепти на Готви.мк: Највкусна […]

Салати

Кремава грчка салата, хит за летово

Направете вкусна грчка салата. Вкус кој освежува.   Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство   […]

Салати

Освежителна „Грчка салата” – ова е најбрзиот рецепт

Направете си освежителна и вкусна грчка салата на топлото време.     Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата