Tag: готви.мк

Главни јадења

Вулкани од компир – совршено декорирано и вкусно

 Компирите се омилено јадење на речиси секој од нас, а овој пат Gotvi.mk ви нуди супер декориран компир од кој застанува здивот. Повеќе вести на Готви.мк Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во венчаница Ја […]

Забава

ВИДЕО: Најзгодната српска пејачка сечеше кромид во краток шорц

Радмила Манојловиќ при едно гостување во “Ами Џи Шоу”, имаше предизвик да исечка колку може повеќе кромид за неколку минути. Најзгодната српска пејачка во краток шорц од бела тантела, направи сечењето кромид да биде секси активност во кујната.Мора да признаеме, иако видеото е постаро, мажите со задоволство го гледаат.   […]

Десерти

Крофни со орео колачиња за експлозија од уживање

 Крофни со крем, крофни со мармалад, крофни со џем. Како и да бидат подготвени, солени или благи, крофните имаат одличен вкус. Овој рецепт долго ќе ви остане во мислите. Крофни со фил од орео колачиња и чоколадо се врвно уживање. Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: […]

Tips & Tricks

Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик

На сите понекогаш ни се случува да се занесеме во работата и да го пресолиме ручекот кој го приготвуваме. Иако овој проблем кој неретко се случува им создава главоболки на домаќинките, постои начин како да го спасите пресолениот ручек.Кога се во прашање, супа или сосови идеално решение е компирот. Имено […]

Pastes

Деликатес на трпеза: Канелони со четири вида сирење

Од италијанската кујна никогаш доста. Вкусовите и намирниците кои можат да се комбинираат, даваат одличен вкус. Овој пат, ви нудиме канелони со четири вида сирење. Едноставно, а неодоливо вкусно. Повеќе вести на Готви.мк Врап со туна кој се прави за 5 минути Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]

Повеќе

Скопје сеуште се тресе: Последниот земјотрес еден од најсилните

По серијата земјотреси кои го потресоа Скопје и скопјани деновиве, штотуку се смири земјата и 12 часа немаше никаков потрес,нов силен земјотрес беше почувствуван во главниот град.Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, ноќеска во 01 часот и 32 минути регистрира […]

Забава

Ја уапсиле бидејќи му земала три компирчиња на полицаец (ВИДЕО)

Една жена е уапсена во Вашингтон поради тоа што украла три пржени компирчиња од полицаец, објавија локалните американски медиуми.Инцидентот се случил во пицерија, а осомничената наводно седнала покрај полицаецот и се обидела да започне разговор со него. Додека зборувала му земала едно пржено компирче, а потоа уште едно. Тој и […]

Предјадења

Гирици од вашата кујна – Рецепт за вкусно мезе

Периодов е феноменален за подготвување риба и морски специјалитети. За мезе можете да приготвите вкусни гирици. Ви требаат само 15 минути. На крајот ќе добиете супер вкусно мезе на кое треба само да додадете лимон и гарнир пржени или варени компири. Одлично одат со пиво или ладно бело вино 🙂 На здравје! […]

Повеќе

ВИДЕО: Нарачале торти по ликовите од Дизни – Еве што добиле

Кога се подготвува детски роденден, најважна е тортата, но понекогаш не оди сè според планот.Погледнете ги овие торти кои ги разочарале славениците. Наместо торта со Ариел, Спајдермен и другите ликови на Дизни, овие славеници добиле… Повеќе поврзани вести на Gotvi.mk: Пинкови ѕвезди: Трансфери од жирито на Ѕвездите на гранд како во […]

Главни јадења, Деликатеси

ЗАБОРАВЕТЕ ГИ СИТЕ КОИ ДОСЕГА СТЕ ГИ ПРОБАЛЕ: Чудесна пита без кори готова за 20 МИНУТИ!

Практичен, едноставен и брз рецепт за пита… Пита? Јадењето на кое малкумина можат да му одолеат. Но, иако омилена, многумина ретко ја подготвуваат, бидејќи бара доста време и труд. Меѓутоа, со овој згоден, практичен и пред се брз рецепт тоа веќе нема да биде така. Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти […]