Tag: готви.мк

Tips & Tricks

Спасете се од досадните муви, внатре и надвор од домот – спасот е во кујната

Комарци, муви и останати инсекти можат да бидат навистина досадни. Сепак, не морате заради нив да користите штетни хемикалии, кои можат сериозно да му наштетат на вашето здравје, а особено на вашите деца и домашни миленичиња. Исто така, многу од луѓето користат и освежувачи за простории кои се навистина штетни.Зарем […]

Видео, Деликатеси

ТОПЛО, ВКУСНО, КРЦКАВО: Деликатес од стар леб

Направете совршен деликатес од стар леб. Овој рецепт е навистина вкусен, полнет леб кој ќе ви стане омилен.Ова е се што ви треба:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО […]

Видео, Препораки

БАБА ЗНАЕ НАЈДОБРО: Овој сируп вреди злато, повеќе од лек

Сируп кој има бројни здравствени придобивки, лечи се од глава до пети. Еве што ви треба и како се прави. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Видео, Десерти

ФАНТАЗИЈА: Киндер торта

Вистинска фантазија – вкусови кои се топат во уста. Подгответе преубава киндер торта! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Видео, Десерти

Неодолива јафа торта (ВИДЕО)

По бабин рецепт без грешка, направете ја оваа преубава јафа торта… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Главни јадења

Похован свински врат со трапист

Ако немате идеја за ручек, направете похован свински врат во комбинација со трапист сирење. Ќе бидете воодушевени од вкусовите! Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула […]

Десерти

КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Едноставен чизкејк во чаша!

Евтин десерт од 5 состојки ќе ги воодушеви вашите гости, а најмногу најмладите! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Десерти

ОСВЕЖИТЕЛНО, ЕВТИНО, ВКУСНО: Тирамису со јагоди

Направете совршен летен десерт, тирамису со јагоди кој веднаш ќе ве натера да побарате и репете. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ НА ДЕНОТ: Торта од индиски ореви

Направете совршен десерт со индиски ореви.Сирова торта со лимон и индиски оревчиња е супер идеја за да ги почастите најсаканите и пријателите. Се е прикажано на видеото на практична жена.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Главни јадења

Мусака со бело месо и пиперки

Подгответе вкусна мусака со бело месо и пиперки… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! […]