Tag: готви.мк

Десерти

Рецепт за најсочните мафини

Едноставни, а вкусни и сочни мафини… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Видео, Главни јадења

Поховани тиквици од рерна со сирење

Лесен ручек за кој не ви треба многу време. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   View this post on Instagram   Jel u redu da ručamo samo pohovane tikvice? Bolje samo tikvice, nego posle opet na “zoblje” dijetu. Jedem i pevam! Priznajem, prvi […]

Десерти

Лесен и кремаст десерт од ананас и бисквити: Колач кој брзо се прави, а има фантастичен вкус

Овој колач го нарекуваат пита од милион долари поради неверојатната хармонија од вкусови. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Десерти

Неодолив десерт: Киндер колач

Неодолив десерт кој ќе ве освои на првиот залак! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Tips & Tricks

Трик за да нема неред кога користите зачини во кујната

Сите понекогаш правиме неред при подготовката на јадење, а потоа ни е тешко чистењето. Сепак, има трикови и спас и за ова. Ако работите со зачини, ставете хартија за печење под нив, па ставете ги сите зачини горе. Потоа само ќе го фрлите парчето хартија и нема да има неред. […]

Главни јадења

Ручек вкусен и топол и ладен: Тиквички од рерна

Направете вкусен ручек со тиквички. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Десерти

Сладолед со кисело млеко од само 4 состојки

Направете вистинско освежување за летото, сладолед со кисело млеко. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Предјадења

Солени стапчиња со сусам – Многу во плехот од една смеса

Направете солени лепчиња со кисело млеко кои се меки и се топат во уста. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Видео, Десерти

Штрудла со цреши од готови кори: Сочна, мека и незаборавна

Искористете го сезонското овошје. Направете незаборавен десерт! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Десерти

Чајни кекси со портокал

Ви донесуваме рецепт за вкусни чајни кекси со портокал. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]