Tag: готви.мк

Десерти

Враќаат во детството: Пуслици од три состојки

Направете вкусни и брзи пуслици кои враќаат во детството.   Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во […]

Салати

Грчка салата со фета, макарони и маслинки

Направете вкусна салата со макарони.   Уживајте! Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал  

Препораки

Намирници за либидо и поголема потенција

Постојат намирници кои помагаа за поголемо либидо и потенција. Тука се оревите, калинките и руколата. Помагаат и смоквите. Користете и варена скуша, цимет, леблебија, малини и домати. Помага и маслиновото масло.   Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот […]

Главни јадења, Предјадења

Рецепт за совршени кнедли за супа

Совршени кнедли за вкусна домашна супа… Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Десерти

Необични кекси со тиква

Необични, а неодоливи кекси со тиква… Уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Главни јадења

Мексикански интегрален ориз

Рецепт за вкусен мексикански интегрален ориз. Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Десерти

Кој може да одолее: Бело топло чоколадо

Кој може да одолее на бело топло чоколадо во овие студени денови… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Видео, Десерти

Брз и едноставен десерт: Пробајте фантастични орев коцки

Еве рецепт кој можете да го подготвите во секоја прилика, брзо и едноставно. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња […]

Tips & Tricks

Лушпите од црвен кромид многу погаат – Вака искористете ги во јадењата

Лушпите од црвениот кромид се многу здрави и корисни и можат многу да ви послужат. Имаат во себе влакна, фенолни соединенија и помагаат да се регулира притисокот, да се спречат и кардиоваскуларни болести.Помагаат да се спречи создавање полипи. Штитат и од дијабет. Само одвојте ги лушпите и измијте ги, ставете […]

Tips & Tricks

Исчистете ги лесно загорените тави и тенџериња

Ако во загореа шерпите при готвењето нема веќе мака. Се што ви треба е да ставите лимон, оцет и малку детергент, да истриете и измиете со топла вода.Откако кратко ќе делуваат се мие и ги снемува и загорените дамки. Пробајте.   Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок […]